Wałbrzych. Błyskawiczna interwencja policji ratuje młodą kobietę przed tragedią

19 maja 2023 15:50. fot. Komenda Miejska Policji w Wałbrzychu

Dzisiaj rano doszło do dramatycznej sytuacji w Wałbrzychu, kiedy to członkowie najbliższej rodziny 20-letniej mieszkanki zgłosili zaginięcie młodej kobiety, obawiając się, że może próbować odebrać sobie życie. Jednak dzięki szybkiej reakcji funkcjonariuszy i zespołu ratownictwa medycznego, poszukiwania zakończyły się po kilkudziesięciu minutach, a młoda kobieta została odnaleziona w rejonie Książańskiego Parku Krajobrazowego.

Alarm został zgłoszony przed godziną ósmą rano do wałbrzyskiej komendy policji, informując o emocjonalnych problemach i zagrożeniu życia 20-latki. Rodzina przekazała informację, że mogła ona przebywać w okolicy Książańskiego Parku Krajobrazowego. Szybko wszczęto akcję poszukiwawczą, powiadamiając wszystkie służby odpowiedzialne za bezpieczeństwo na terenie miasta.

Dzielnicowi z pierwszego komisariatu podjęli niezwłoczne działania, które przyniosły szybki i pozytywny rezultat. Zanim inne służby dotarły na miejsce, policjanci zauważyli młodą kobietę odpowiadającą opisowi w rejonie hipodromu przy ulicy Piastów Śląskich. Okazało się, że była to zaginiona 20-latka, ale na szczęście nie odniosła poważniejszych obrażeń. Ojciec dziewczyny oraz zespół ratownictwa medycznego udzielili jej niezbędnej pomocy medycznej i objęli opieką.

REKLAMA

Ten incydent przypomina nam, że każdy z nas może przeżywać trudne chwile. W momencie, gdy czujemy, że nasze problemy nas przytłaczają i nie wiemy, jak sobie poradzić, warto szukać wsparcia. Istnieją specjaliści, którzy oferują swoją pomoc całkowicie bezpłatnie i anonimowo. Warto skontaktować się z nimi w takich sytuacjach. Numer telefonu 116 123 to bezpłatny kryzysowy telefon zaufania dla dorosłych, czynny przez 7 dni w tygodniu w godzinach od 14:00 do 22:00. Istnieje również numer 116 111, który jest bezpłatnym telefonem zaufania dla dzieci i młodzieży, czynnym całodobowo przez 7 dni w tygodniu.

Przypominamy również o innych miejscach, gdzie można znaleźć wsparcie emocjonalne:

Telefon wsparcia pod numerem 800 108 108, czynny od poniedziałku do niedzieli (z wyjątkiem dni świątecznych) w godzinach od 14:00 do 20:00.
Telefon zaufania dla dzieci i młodzieży Rzecznika Praw Dziecka pod numerem 121 212, czynny całodobowo przez 7 dni w tygodniu.
Telefon zaufania dla osób starszych pod numerem 22 635 09 54, czynny w poniedziałek, środę i czwartek w godzinach od 17:00 do 20:00.

Ważne jest, aby pamiętać, że nie musimy być sami z naszymi problemami. Istnieją profesjonalne i całkowicie bezpłatne usługi, które mogą nam pomóc w trudnych chwilach. Życie jest najważniejszą wartością, dlatego warto sięgać po pomoc, gdy jej potrzebujemy.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Dodano: 19 maja 2023 15:50
`