Wałbrzych. Bieg Niepodległości zmienia formułę. Biec możesz, ale po własnej trasie

5 listopada 2020 11:37. fot. Jacek Zych / Dziennik Wałbrzych

Tematy: 


Nie będzie wielkiego, wspólnego startu z ulicy Ratuszowej do pierwszego Wałbrzyskiego Biegu Niepodległości. Ze względu na epidemię impreza zmienia charakter. Zawody rozegrane zostaną wirtualnie. Uczestnicy muszą przebiec wybrany dystans i zarejestrować bieg na wybranej aplikacji. Wynik trzeba wgrać do systemu obsługującego imprezę.

W wirtualnej edycji biegu nie zmieniają się dystanse. Biegacze nadal muszą pokonać pięć lub dziesięć kilometrów, w zależności od tego, na którym dystansie zgłosili się do imprezy. Sportowcy muszą przebiec wybrany dystans w wybranym przez siebie miejscu i warunkach, a każdy na ukończenie biegu i udokumentowanie tego faktu będzie miał czas do 29 listopada.

Logujemy się przez aplikację, możemy ten bieg wykonać w dowolnym miejscu na świecie, mając tylko możliwość pomiaru. Bieg musimy zaliczyć od 11 do 29 listopada. Rejestrujemy wynik biegu i ten wynik jest zaliczany do całej klasyfikacji – mówi Rafał Palonek, dyrektor sprzedaży w Aqua-Zdroju.

REKLAMA

Rejestracji biegu można dokonać przez aplikację Rejestrator GPS. Każdy kto ukończy wirtualny Bieg Niepodległości otrzyma okolicznościową koszulkę i pamiątkowy medal. Po zebraniu wszystkich wyników przeprowadzona zostanie klasyfikacja. Pula nagród wynosi trzy tysiące złotych. Osobno nagrodzeni zostaną najstarsza i najstarszy uczestnicy biegu. Ogłoszenie wyników zaplanowano 30 listopada.

Limit uczestników na obu dystansach wynosi 350 osób. Opłata startowa to 25 złotych. Do tej pory zgłosiło się około 300 zawodników. Część może jednak zrezygnować z udziału w takiej formie imprezy.

Jest możliwość rezygnacji do 7 listopada. Wtedy jest pobierana tylko opłata trzech procent z kwoty zwrotu pieniędzy dla uczestnika – mówi Patryk Łazarski, dyrektor sportowy Biegu Niepodległości.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Dodano: 5 listopada 2020 11:37
`