Dodano: 19 stycznia 2024 12:49

Wałbrzych bez przetargu sprzedaje kamienicę przy Wyzwolenia. Za 1 procent wartości ma ją kupić Uniwersytet Medyczny we Wrocławiu

Postaw mi kawę na buycoffee.to

O przeznaczeniu do sprzedaży w drodze bezprzetargowej nieruchomości, która należy do gminy, a która znajduje się przy al. Wyzwolenia 36, informuje magistrat. Kamienicę ma kupić na swoje potrzeby Uniwersytet Medyczny imienia Piastów Śląskich we Wrocławiu. Miasto na sprzedaż udziela bonifikatę w wysokości 99 procent.

Jak informuje miasto, na działce, która jest przeznaczona do sprzedaży stoi budynek wybudowany na przełomie XIX i XX wieku. W przeszłości wykorzystywano go na cele oświatowe. Kamienica ma w sumie ponad 1 200 metrów kwadratowych powierzchni użytkowej.

W ostatnim czasie miasto chciało stworzyć tu poradnię pedagogiczno-psychologiczną oraz specjalne, mieszkania chronione. Tego projektu nie udało się zrealizować.

REKLAMA

Kamienica wyceniona jest na ponad 2,5 miliona złotych. Miasto w wydanym zarządzeniu informuje o udzieleniu bonifikaty w wysokości 99 procent. Jeżeli zatem cena sprzedaży utrzymana zostanie na poziomie wyceny z zarządzenia, wrocławska uczelnia przejmie teren za niewiele ponad 25 tysięcy złotych.

Uniwersytet Medyczny we Wrocławiu korzysta obecnie z bazy dydaktycznej Akademii Nauk Stosowanych Angelusa Silesiusa. Jak wynika jednak z naszych informacji, uczelnia potrzebuje jednak większej przestrzeni, w której mogłaby przygotować sale dydaktyczne i laboratoria. Nie bez znaczenia jest prawdopodobnie także kwestia niezależności.

Budynek przy Alei Wyzwolenia 34-26 Fot. Jacek Zych / Dziennik Wałbrzych

Budynek przy Alei Wyzwolenia 34-26 Fot. Jacek Zych / Dziennik Wałbrzych

Budynek przy Alei Wyzwolenia 34-26 Fot. Jacek Zych / Dziennik Wałbrzych

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Zobacz także