Wałbrzych. Bardzo zła jakość powietrza. Sensory zamontowane na szkołach mówią o negatywnym wpływie na zdrowie

18 grudnia 2022 22:03.

Za nami jeden z najchłodniejszych weekendów w ostatnich tygodniach, a przed nami kolejna mroźna noc. Sezon grzewczy w pełni, a część czujników badających jakość powietrza zamontowanych na wałbrzyskich szkołach wskazuje najgorszy z możliwych wyników. – Jakość powietrza jest bardzo zła i ma negatywny wpływ na zdrowie – wynika z danych z kilku sensorów.

Czujniki na kilku wałbrzyskich szkołach pojawiły się w ramach Edukacyjnej Sieci Antysmogowej. To specjalny program informacyjny na rzecz czystego powietrza realizowany przez Państwowy Instytut Badawczy NASK we współpracy z Polskim Alarmem Smogowym.

Montowane sensory przekazują dane najczęściej do wyświetlaczy zamontowanych na szkołach, ale dane można śledzić także na specjalnej stronie internetowej. Na co dziś wskazują wyniki?

REKLAMA

O tym, że jakość powietrza jest bardzo zła i ma negatywny wpływ na zdrowie informują sensory zamontowane aż w trzech miejscach: przy ulic 11 Listopada, przy Alei Wyzwolenia oraz przy ulicy Piętnastolecia na Piaskowej Górze.

Czujniki na Nowym Mieście i dwa na Starym Zdroju wskazują, zgodnie z legendą, na stan –  „Zanieczyszczenie powietrza może stanowić zagrożenie dla zdrowia”.

Zadowalającą jakość powietrza wskazują jedynie czujniki – na Podzamczu, jeden na Piaskowej Górze i dwa czujniki na Sobięcinie.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Dodano: 18 grudnia 2022 22:03
`