Wałbrzych Baranowski Tour czeka na śmiałków

Tematy: 


Kolarski mistrz Dariusz Baranowski rzuca sportowe wyzwanie zawodnikom z całej Polski. Wałbrzych Baranowski Tour to nie tylko znakomicie zapowiadający się wyścig, ale i okazja do zdobycia uznania tego wybitnego kolarza. Start na wałbrzyskich szosach zaplanowano na 18 sierpnia.

Specjalnie na okoliczność Wałbrzych Baranowski Tour swoje siły połączyły dwie kolarskie sławy: Dariusz Baranowski i Cezary Zamana. Obaj to mistrzowie Polski, obaj mają na swoim koncie starty w największych wyścigach na świecie, w tym w Tour de France. Teraz angażują się w przygotowanie jak najlepszej sportowej imprezy dla pasjonatów kolarstwa.

REKLAMA

3,5-kilometrowy podjazd o średnim nachyleniu 5,5%. Przewyższenia 1100 m na dystansie Pro i 770 m na ½ Pro. Górski, intensywny profil trasy. Finałowy kilometr wyraźnie pod górkę i finisz w centrum Wałbrzycha wśród rozentuzjazmowanych kibiców. Oto najważniejsze atrakcje, jakie dla startujących przygotował duet Baranowski & Zamana. Dwa warianty trasy, łatwiejszy i trudniejszy, mają sprawić, że na udział w wyścigu zdecydują się zarówno ci bardziej wytrenowani kolarze-amatorzy, jak i ci, którzy na kolarkę wsiadają nieco rzadziej i jeżdżą mniej. W końcu chodzi nie tylko o wykręcenie jak najlepszego wyniku, ale także o radość z współzawodnictwa, spotkania się z innymi miłośnikami szosy oraz satysfakcję ze stawienia czoła sportowemu wyzwaniu.

Dodatkową zachętą do startu jest atrakcyjny prezent, jaki Dariusz Baranowski i Cezary Zamana przygotowali dla tych, którzy zapiszą się do 1 sierpnia. To stylowe kolarskie rękawiczki lub gustowna szosowa czapeczka, które będzie można za darmo odebrać w biurze zawodów 18 sierpnia.

Wysoki poziom organizacji, obejmujący nie tylko znakomicie zabezpieczone trasy, ale i najdokładniejsze w Polsce chipy do pomiaru czasu, zapewnia doświadczenie Cezarego Zamany. Wałbrzych Baranowski Tour organizowany jest w ramach Road Tour – największego w kraju cyklu amatorskich wyścigów kolarskich.

Zapisy na Wałbrzych Baranowski Tour trwają na stronie www.tour.zamanagroup.pl. Zapisać będzie się też można w dniu startu – biuro zawodów będzie czynne 18 sierpnia od 9.00 do 11.30 w Wałbrzyskim Centrum Sportowo-Rekreacyjne AQUA Zdrój przy ulicy Ratuszowej 6.

WAŁBRZYCH BARANOWSKI TOUR – 18 SIERPNIA
Program zawodów:
9.00-11.30 – zapisy w biurze zawodów (Aqua Zdrój ul. Ratuszowa 6)
11.50 – start honorowy (z parkingu Aqua Zdrój)
12.00 – start dystansu Pro (ul. Piłsudskiego – obok stadionu lekkoatletycznego)
12.04 – start dystansu 1/2 Pro (ul. Piłsudskiego – obok stadionu lekkoatletycznego)
13.40 – orientacyjny finisz pierwszych zawodników z dystansu 1/2 Pro (ul. Żwirki i Wigury – przy stadionie)
14.50 – orientacyjny finisz pierwszych zawodników dystansu Pro (ul. Żwirki i Wigury – przy stadionie)
15.30 – dekoracja dystansu ½ Pro (Aqua Zdrój, ul. Ratuszowa 6)
15.45 – dekoracja dystansu Pro (Aqua Zdrój, ul. Ratuszowa 6)

 

Dodano: 7 sierpnia 2018 10:20

Pozostałe informacje