Wałbrzych. Autobusem miejskim do Czech. Wraca wakacyjne połączenie

4 lipca 2024 10:35. Gmina Wałbrzych międzynarodowe połączenie komunikacji miejskiej pomiędzy Wałbrzychem a leżącym po czeskiej stronie miasteczkiem Mezimesti. Dziś pierwszy autobus oficjalnie pojechał tą trasą. Wałbrzych, 1.04.2017. fot. Jacek Zych / Dziennik Wałbrzych

Tematy: 


W Wałbrzychu wróciło wakacyjne połączenie autobusowe z czeskim miasteczkiem Mezimiesti. Autobusy jeżdżą 4 razy dziennie, bilet kosztuje tyle co w mieście.

Autobus do Czech to przedłużenie, zaledwie o jeden przystanek, kursującej przez cały rok do przejścia granicznego w Golińsku, linii nr 15. W wakacje autobusy będą jeździły o jeden dalej, do czeskiego Mezimesti, gdzie skończą kurs na pętli autobusowej pod dworcem kolejowym.

– Pierwszy autobus wyjeżdża z Wałbrzycha około godziny 9, następnie od 14 aż do 19 – wyjaśnia Mariusz Kacała z wałbrzyskiego Zarządu Dróg Komunikacji i Utrzymania Miasta.

REKLAMA

Realizowane w porozumieniu z czeskim samorządem połączenie do Czech to ukłon w stronę osób chcących wybrać się na wycieczkę do Skalnego Miasta – tam pociągi z Mezimiesti kursują co godzinę, to propozycja też dla osób chcących skorzystać z basenu w tym mieście czy wybierających się w stronę Nachodu i Kudowy-Zdroju.

– Cena biletu uzależniona jest od tego jak długo nasza podróż trwa. i w tym przypadku należałoby kupić bilet na 90 minut, bo podróż potwra dłużej niż godzinę. Taki bilet kosztuje 6,60 zł

Co warte zaznaczenia. Autobusem wracającym do Wałbrzycha można po wycieczce do Czech zabrać rower. Regulamin przewozów dopuszcza taką możliwość pod warunkiem, że nie przeszkadza to innym pasażerom.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Dodano: 4 lipca 2024 10:35
`