Dodano: 24 sierpnia 2023 10:54

Wałbrzych. 72-latek wjechał w budynek. Był kompletnie pijany

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Tematy: 


Wczoraj wieczorem funkcjonariusze pierwszego komisariatu otrzymali zgłoszenie o kolizji drogowej na terenie jednej z posesji na Podzamczu. Na miejscu szybko okazało się, że 72-letni kierujący samochodem osobowym w trakcie cofania tylnym prawym narożnikiem swojego samochodu uderzył w narożnik budynku oraz rurę spustową – informuje Komenda Miejska Policji w Wałbrzychu. Jak się okazało, mężczyzna był pijany. Wydmuchał ponad dwa promile alkoholu.

Zgłoszenie o kolizji drogowej przy ulicy Dąbrowskiej policjanci otrzymali przed godziną dziewiętnastą. Na miejscu ustalili, że 72-latek w czasie cofania uderzył prowadzonym przez siebie samochodem w budynek. Mężczyznę przebadano na obecność alkoholu. Badanie pokazało 2,26 promila alkoholu.

Sprawca przestępstwa noc spędził w policyjnej izbie zatrzymań. Dzisiaj po wytrzeźwieniu zostanie mu postawiony zarzut, a następnie stanie przed sądem. Za jazdę w stanie nietrzeźwości może trafić za kraty więzienia na dwa lata. Grozi mu także wieloletni zakaz kierowania pojazdami oraz wysoka grzywna – informuje policja.

REKLAMA

Wałbrzych. 72-latek wjechał w budynek. Był kompletnie pijany fot. Komenda Miejska Policji w Wałbrzychu

Wałbrzych. 72-latek wjechał w budynek. Był kompletnie pijany fot. Komenda Miejska Policji w Wałbrzychu

 

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Zobacz także