Wałbrzych. 36-latek dźgnięty nożem na Podgórzu. 71-letni napastnik jest w rękach policji

25 września 2023 18:42. Wałbrzych. 36-latek zaatakowany nożem na Podgórzu. 71-letni napastnik jest w rękach policji fot. Komenda Miejska Policji w Wałbrzychu

Tematy: 


Napaść to efekt sąsiedzkich kłótni. – 71-letni mieszkaniec Wałbrzycha w minioną środę zaatakował przy użyciu noża 36-latka. Do zdarzenia doszło na klatce schodowej jednego z budynków na Podgórzu – informuje Komenda Miejska Policji w Wałbrzychu. Napastnik jest już w rękach policji. Do więzienia może trafić na pięć lat.

Dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Wałbrzychu w minioną środę po godzinie 11:00 otrzymał zgłoszenie o tym, że w jednym z budynków przy ul. Świdnickiej w Wałbrzychu 71-latek miał zaatakować 36-latka. Sprawca najpierw sam sprowokował kłótnię z sąsiadką, a kiedy mąż kobiety stanął w jej obronie, agresor ugodził 36-latka nożem prosto w brzuch – informuje policja.

Zaatakowany mężczyzna trafił do szpitala. Na szczęście rana okazała się jedynie powierzchowna. Poszkodowany opuścił już szpital.

REKLAMA

Policjanci szybko zatrzymali 71-latka. Mężczyzna był pijany, badanie wykazało ponad półtora promila alkoholu.

71-letni mężczyzna odpowie teraz za spowodowanie uszczerbku na zdrowiu u 36-latka. Podejrzany decyzją prokuratury objęty został dozorem policyjnym i ma zakaz zbliżania się i kontaktowania z pokrzywdzonym. Za kraty więzienia może trafić nawet na 5 lat – informuje Marcin Świeży z wałbrzyskiej policji.

 

Postaw nam kawę na buycoffee.to

Dodano: 25 września 2023 18:42
`