Dodano: 29 sierpnia 2023 13:31

Wałbrzych. 33-latek z zarzutem znęcania się nad psem

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Tematy: 


Pies, jak informuje policja, był zagłodzony i brudny. Śledczy ustalili także, że 33-latek nie leczył zwierzęcia pomimo jego choroby. Stosował wobec niego także obrożę elektryczną. 33-latek wczoraj usłyszał zarzuty. Grozi mu kara 3 lat więzienia.

Funkcjonariusze z Komisariatu Policji II w Wałbrzychu pod koniec maja bieżącego roku zostali poinformowani, że w jednym z mieszkań przy ul. 11 Listopada w Wałbrzychu najprawdopodobniej dochodzi do znęcania się nad psem. Na miejscu mundurowi zastali właściciela psa, który zaprowadził funkcjonariuszy do łazienki, gdzie zamknięty był czworonóg. Zwierzę było wychudzone i kulało, miało trudności z poruszaniem się. Pies na szyi miał założoną elektryczną obrożę – informuje Komenda Miejska Policji w Wałbrzychu.

Mężczyzna miał przyznać, że pies trzy tygodnie wcześniej wypadł z okna, nie zauważył jednak by odniósł jakieś obrażenia i nie poddał go leczeniu. Mieszkaniec Wałbrzycha został zatrzymany, a psa oddano pod opiekę fundacji pomagającej zwierzętom.

REKLAMA

Policja zajęła się sprawą, dalsze czynności, w tym uzyskana opinia biegłego z zakresu weterynarii, z której wynikało między innymi, że pies utrzymywany był w stanie zagłodzenia, brudu i nieleczonej choroby w postaci złamania kości udowej lewej łapy, dały podstawy do przedstawienia 33-latkowie zarzutu znęcania się nad zwierzęciem.

Mężczyzna przyznał się do zarzucanego czynu. Zgodnie z przepisami ustawy o ochronie zwierząt grozi mu kara pozbawienia wolności do lat 3 – informuje policja.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Zobacz także