Dodano: 31 maja 2023 07:03

Wałbrzych. 33-latek spowodował kolizję. Policji pokazał… podrobione prawo jazdy

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Do kolizji na jednym z wałbrzyskich parkingów doszło w miniony piątek. Mężczyzna, który był jej sprawcą, nie miał uprawnień do kierowania pojazdami. Policjantom pokazał… podrobione prawo jazdy. 33-latek liczył, że mundurowi się nie zorientują. Szybko przekonał się, że jest w błędzie. Teraz grozi mu kara więzienia do dwóch lat.

Informację o kolizji drogowej na jednym z parkingów przy ul. 11 listopada w Wałbrzychu policjanci „drogówki” otrzymali w miniony piątek około godziny 17:00. Na miejscu mundurowi ustalili, że 33-latek wykonując manewr cofania z miejsca parkingowego, uszkodził inny przejeżdżający prawidłowo pojazd. Kontrola zakończyłaby się mandatem, gdyby nie dalsze okoliczności, które pogrążyły wałbrzyszanina. Mężczyzna wylegitymował się brytyjskim prawem jazdy. Policjanci szybko jednak ustalili, że jest ono fałszywe, a 33-latek po prostu nie posiada uprawnień do prowadzenia pojazdów – informuje Komenda Miejska Policji w Wałbrzychu.

Za spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym mężczyzna dostał mandat w wysokości półtora tysiąca złotych. Do sądu trafi także sprawa w sprawie jazdy bez uprawnień.

REKLAMA

Mężczyzna tłumaczył policji, że podrobione prawo jazdy kupił w internecie w „celach kolejconerskich” i miał świadomość, że posługiwanie się nim jest przestępstwem. Grozi mu za to dodatkowa kara do dwóch lat więzienia.

Wałbrzych. 33-latek spowodował kolizję. Policji pokazał… podrobione prawo jazdy fot. Komenda Miejska Policji w Wałbrzychu

Wałbrzych. 33-latek spowodował kolizję. Policji pokazał… podrobione prawo jazdy fot. Komenda Miejska Policji w Wałbrzychu

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Zobacz także