Dodano: 11 października 2023 07:11

Wałbrzych. 30-latek dźgnął psa nożem. Ranił zwierzę, bo to zabrudziło mu mieszkanie

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Tematy: 


W sobotę policjanci zostali wezwani na interwencję do jednego z mieszkań na Piaskowej Górze. Zgłoszenie dotyczyło domowej awantury. Na miejscu policjanci znaleźli jednak rannego psa. – Okazało się, że 30-letni mieszkaniec naszego miasta w chwili złości ugodził czworonoga nożem. Mężczyzna został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu. Za znęcanie się nad zwierzęciem grozi mu teraz do 3 lata więzienia – informuje Komenda Miejska Policji w Wałbrzychu.

Mundurowi, którzy w sobotę pojawili się w jednym z budynków na Piaskowej Górze, od razu na klatce schodowej zauważyli krew oraz nóż ze śladami zwierzęcej sierści. Okazało się, że 30-letni wałbrzyszanin w czasie awantury z partnerką w złości ugodził nożem jej psa. Kobieta, by nie doszło do większej tragedii, zabrała zwierzę i uciekła. Pies trafił najpierw pod opiekę znajomego, a potem do weterynarza.

Funkcjonariusze w mieszkaniu zastali 30-letniego sprawcę, który miał w swoim organizmie blisko 2,6 promila alkoholu. Mężczyzna nie zaprzeczał, że to on dźgnął psa. Twierdził, że zwierzak zabrudził mu mieszkanie i tego właśnie dotyczyła cała awantura z partnerką. Wałbrzyszanin został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu – informuje Komenda Miejska Policji w Wałbrzychu.

REKLAMA

Mieszkaniec Wałbrzycha usłyszał już zarzut znęcania się nad psem. Prokurator zastosował wobec niego dozór policyjny. 30-latkowi grozi kara do trzech lat więzienia.

Wałbrzych. 30-latek dźgnął psa nożem. Ranił zwierzę, bo to zabrudziło mu mieszkanie fot. Komenda Miejska Policji w Wałbrzychu

Wałbrzych. 30-latek dźgnął psa nożem. Ranił zwierzę, bo to zabrudziło mu mieszkanie fot. Komenda Miejska Policji w Wałbrzychu

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Zobacz także