Wałbrzych. 27-latek świadomie potrącił 3 osoby. Wśród nich była jego była partnerka

22 lipca 2019 10:47. To w tym miejscu ulicy Młynarskiej doszło do potrącenia. fot. użyczone / KMP Policji w Wałbrzychu

Tematy: 


Trzy najbliższe miesiące spędzi w areszcie 27-latek, który w ubiegłym tygodniu świadomie potrącił trzy osoby na ulicy Młynarskiej. Później wysiadł z auta i zaczął bić jedną z poszkodowanych. Okazało się, że była to jego była partnerka.

27-latek w miniony czwartek, wieczorem, na ulicy Młynarskiej kierując dostawczym samochodem umyślnie zjechał z jezdni i potrącił idących chodnikiem pieszych. Pokrzywdzeni to dwie kobiety w wieku 18 i 22 lat oraz 23-letni mężczyzna. Po potrąceniu mężczyzna wysiadł z auta i zaatakował 22-latkę zadając jej kilka ciosów pięścią w twarz. Później mężczyzna uciekł.

Policjanci na miejscu zdarzenia ustalili, że najpierw mężczyzna potrącił dwie kobiety. Następnie wysiadł i jedną z nich uderzył kilkakrotnie w twarz. To była jego był partnerka. Następnie wsiadł do pojazdu i potrącił mężczyznę, który szedł 15 metrów dalej. To był brat jednej z tych kobiet – mówi Marcin Świeży, rzecznik prasowy wałbrzyskiej policji.

REKLAMA

Po kilku minutach napastnik został zatrzymany w okolicach ulicy Niepodległości. Okazało się, że był pod nietrzeźwy. Badanie wykazało w jego organizmie 1,25 promila alkoholu.

Wałbrzyszanin odpowie teraz za narażenie pieszych na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia lub ciężkiego uszczerbku na zdrowiu. Decyzją sądu trafił na trzy miesiące do aresztu. Grozi mu kara co najmniej 3 lat pozbawienia wolności.

 

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Dodano: 22 lipca 2019 10:47
`