Wałbrzych. 26-letnia internetowa oszustka w rękach policji. Kupowała sprzęt, za który nie płaciła

18 lutego 2020 09:34. fot. ilustracyjne / DAI / Dziennik Wałbrzych

Tematy: 


Kobieta kupowała w internecie sprzęt elektroniczny, za który nie zamierzała płacić. Do sprzedawców wysyłała podrobione zaświadczenia wpłat. W ten sposób oszukała co najmniej trzy osoby. 26-latka na jednym z portali społecznościowych sprzedała także elektryczną hulajnogę, której w rzeczywistości nie miała. Kobiecie grozi do 8 lat więzienia.

26-latkę zatrzymali w Walentynki policjanci z Wydziału do walki z Przedsiębiorczością Gospodarczą Komendy Miejskiej Policji w Wałbrzychu. Nieistniejącą hulajnogę kobieta sprzedała w internecie we wrześniu ubiegłego roku za 800 złotych. Po zatrzymaniu, okazało się jednak, że to nie jedyne przewinienia wałbrzyszanki. Policjanci udowodnili 26-latce, że kupowała w internecie sprzęt, za który nie zamierzała płacić. Rzeczy udało się odzyskać. Z ustaleń mundurowych wynika, że kobieta mogła oszukać co najmniej trzy osoby.

Przy okazji policja apeluje o ostrożność w czasie internetowych zakupów.

REKLAMA

„Pamiętajmy, że decydując się na zakupy za pośrednictwem internetu musimy zachować ostrożność i czujność. Zawsze upewnijmy się odnośnie wiarygodności i rzetelności osób sprzedających interesujący nas asortyment na portalach aukcyjnych, jak też w sklepach internetowych. Do czasu całkowitego sfinalizowania zakupu zachowajmy wszelką korespondencję ze sprzedającym.

Jeśli mimo dochowania ostrożności zostaniesz oszukany zgłoś ten fakt na Policję Ze względu na możliwość utraty lub zniszczenia danych informatycznych zawiadomienie o popełnieniu tego typu czynu, należy złożyć możliwie w jak najkrótszym czasie od momentu jego ujawnienia. Zwiększa to szanse organów ścigania na zabezpieczenie kompletnego materiału dowodowego i ustalenie sprawcy. Nie zapomnij wtedy zabrać dokumentacji związanej z transakcją tj.:

– datę i numer aukcji, jej przedmiot oraz wylicytowaną cenę,

– nazwę konta (nick) sprawcy oszustwa oraz jego adres e-mailowy,

-sposób kontaktu ze sprzedającym: jego e-mail, nr telefonu, adres,

-sposób dokonania zapłaty: przelew na konto bankowe, płatność za pobraniem.”

 

 

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Dodano: 18 lutego 2020 09:34
`