Wałbrzych. 24-latka próbowała okraść sklep na Podzamczu. Fanty ukryła w wózku z dzieckiem

9 marca 2023 07:03. fot. Komenda Miejska Policji w Wałbrzychu

Kobieta, by nie rzucać się w oczy pracownikom ochrony, przyszła do jednego ze sklepów na Podzamczu z małym dzieckiem w wózku. – Plan 24-letniej złodziejki, która na tak zwane gościnne występy przyjechała do Wałbrzycha z Jeleniej Góry, nie powiódł się – informuje Komenda Miejska Policji w Wałbrzychu. Kobietę zatrzymano na gorącym uczynku. Próbowała ukraść towar wart blisko tysiąc złotych.

Zgłoszenie o kradzieży trafiło do policjantów we wtorek po godzinie dziewiętnastej. Na miejsce wysłano patrol.

Okazało się, że 24-letnia mieszkanka Jeleniej Góry zabrał z półek sklepowych obiektu znajdującego się przy ul. Wieniawskiego artykuły spożywcze i przemysłowe o łącznej wartości blisko tysiąca złotych, włożyła je do wózka, w którym siedziało jej dwuletnie dziecko, i nie zamierzała zapłacić za zakupy. Przy próbie wyjścia ze sklepu została jednak ujęta przez pracowników ochrony, a następnie zatrzymana przez policjantów i doprowadzona do komisariatu – informuje Komenda Miejska Policji w Wałbrzychu.

REKLAMA

Kobieta przyznała się do winy. Towar wrócił do sklepu. Kobieta stanie przed sądem. Grozi jej kara do pięciu lat więzienia.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Dodano: 9 marca 2023 07:03
`