Wałbrzych. 20-latka próbowała ukraść ciuchy i bieliznę ze sklepu w galerii. Uciekając zaatakowała pracownicę

2 kwietnia 2024 11:29. fot. A. Pisarska/ Dziennik Wałbrzych

Młoda kobieta z jednego ze sklepów w galerii handlowej w Wałbrzychu ukradła w piątek wieczorem różnego rodzaju ubrania, w tym bieliznę. W czasie ucieczki zaatakowała pracownicę sklepu, która chciał ją zatrzymać. 20-latka została ostatecznie zatrzymana. Przed sądem odpowie za kradzież rozbójniczą.

Do zdarzenia doszło w piątek około godziny 20:00 w jednym ze sklepów przy ul. 1-go Maja w Wałbrzychu. 20-latka najpierw zabrała z półek sklepowych oraz wieszaków różnego rodzaju odzież, w tym bieliznę, o łącznej wartości ponad 315 złotych, a następnie wybiegła z placówki handlowej i próbowała uciec nie płacąc za towar. Wszystko to zauważyła jedna z pracownic i ruszyła w pościg za 20-latką – informuje Komenda Miejska Policji w Wałbrzychu.

34-letnia pracownica, która próbowała zatrzymać złodziejkę, została zaatakowana. Ostatecznie zatrzymała jednak uciekinierkę. Na miejscu pojawili się także policjanci.

REKLAMA

Młoda wałbrzyszanka podczas sobotnich czynności procesowych przyznała się do popełnienia przestępstwa. Podejrzanej za kradzież rozbójniczą grozi kara pozbawienia wolności do lat 10.

 

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Dodano: 2 kwietnia 2024 11:29
`