Wałbrzych. 180 ton węgla. Wnioski na taką ilość opału po preferencyjnych, rządowych cenach złożyli wałbrzyszanie

17 listopada 2022 07:47. Węgiel. Zdjęcie ilustracyjne fot. A. Pisarska/ Dziennik Wałbrzych

Ponad 140 wniosków o zakup węgla po preferencyjnych cenach wpłynęło już do wałbrzyskiego urzędu. Przypomnijmy, zgodnie z rządową propozycją, samorządy mają kupować opał w cenie 1500 złotych i sprzedawać go za około 2000 złotych. W Wałbrzychu, na ten moment, potrzeba około 180 ton. Problem w tym, że węgiel trzeba przywieść z Górnego Śląska.

Wałbrzych wnioski na zakup węgla po preferencyjnych cenach przyjmuje od poniedziałku. Zgodnie z przepisami, każde gospodarstwo może kupić do końca roku półtora tony węgla w cenie nie przekraczającej dwóch tysięcy złotych za tonę i kolejne półtora tony do kwietnia przyszłego roku.

Wnioski będą przyjmowane do 25 listopada. Ich złożenie jest równoznaczne ze złożeniem zamówienia na węgiel. Teoretycznie, różnica pomiędzy ceną zakupy, a sprzedaży miała pokryć koszty logistyczne. Tu pojawia się jednak problem, bo jak udało nam się dowiedzieć, Wałbrzych ma pośredniczyć w sprzedaży węgla, który znajduje się w składach w Libiążu czy Jaworznie na Górnym Śląsku.

REKLAMA
To jest Nasz news

Do informacji, które tu opisujemy pierwsi dotarli reporterzy Dziennika Wałbrzych. Dziękujemy za to, że nas czytacie. Jeśli macie ciekawe informacje, lub byliście świadkami zdarzenia / wypadku – dajcie nam znać! Dziękujemy!

Dodano: 17 listopada 2022 07:47
`