Dodano: 9 czerwca 2023 15:28

Wałbrzych. 15-latka zamieszana w oszustwa seniorów! Nastolatkę zatrzymano na Starym Zdroju

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Policjanci rozpracowujący ostatnie oszustwa metodami „na policjanta” czy „na wnuczka” ustalili, że czynny udział brała w nich 15-latka! Nieletnią zatrzymano w minioną środę na Starym Zdroju w Wałbrzychu. Dziewczyna miała odbierać gotówkę od zmanipulowanych seniorów. Do trzech oszustw doszło na terenie Wałbrzycha, do jednego w Kłodzku. Policja nie wyklucza kolejnych zatrzymań!

W okresie od 22 do 25 maja tego roku na terenie naszego miasta doszło do trzech wyłudzeń sporej ilości gotówki – bo łącznie ponad 100 tysięcy złotych – od nieświadomych seniorów, którzy uwierzyli w historię oszustów podających się za policjantów. Sprawcy w każdym z przypadków działali tą samą metodą, informując kobiety w wieku od 69 do 86 lat, że ich pieniądze są zagrożone i trzeba jak najszybciej je zabezpieczyć przez organy ścigania, by nie wpadły w niepowołane ręce – informuje Komenda Miejska Policji w Wałbrzychu.

Policjanci pracujący nad sprawą ustalili tożsamość osoby odbierającej pieniądze. Okazało się, że zwerbowano do tego 15-latkę z Wałbrzycha! Nastolatkę w środę zatrzymano w jednym z mieszkań przy ulicy Pocztowej na Starym Zdroju.

REKLAMA

Policjanci udowodnili, że nastolatka odebrała w marcu pieniądze od oszukanej 89-letniej mieszkanki Kłodzka. Kobieta traciła wówczas 40 tysięcy złotych. Pieniądze miały być kaucją dla jej „wnuczki” za spowodowanie śmiertelnego wypadku na terenie Niemiec.

Losem nastolatki zajmie się sąd rodzinny. Policjanci przekonują, że sprawa ma charakter rozwojowy i nie wykluczają kolejnych zatrzymań!

Wałbrzych. 15-latka zamieszana w oszustwa seniorów! Nastolatkę zatrzymano na Starym Zdroju fot. Komenda Miejska Policji w Wałbrzychu

Wałbrzych. 15-latka zamieszana w oszustwa seniorów! Nastolatkę zatrzymano na Starym Zdroju fot. Komenda Miejska Policji w Wałbrzychu

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Zobacz także