Wałbrzych. 15-latek kradł wódkę! Nastolatka z Głuszycy zatrzymał świadek kradzieży

19 października 2022 11:49. fot. Jacek Zych / Dziennik Wałbrzych

Do obywatelskiego zatrzymania 15-letniego złodzieja doszło w jednym ze sklepów w centrum Wałbrzycha. Nieletni mieszkaniec powiatu wałbrzyskiego próbował ukraść wódkę. Zdziwił się, gdy na kradzież zareagował przypadkowy klient. Gdy mężczyzna próbował zatrzymać nastolatka, ten go zaatakował, próbując uciec. Ostatecznie agresywny 15-latek został zatrzymany przez policjantów. Odpowie nie tylko za kradzież, ale także za znieważenie funkcjonariuszy.

Do zdarzenia doszło w miniony poniedziałek około godziny 21:00 przy ul. Wysockiego w Wałbrzychu. 15-latek zdjął z półki sklepowej butelkę wódki i próbował wyjść ze sklepu. Zdarzenie zauważył wchodzący akurat do placówki handlowej klient i nie pozwolił młodemu mieszkańcowi gminy Głuszyca uciec. Nastolatek, do czasu przyjazdu zaalarmowanych o zdarzeniu policjantów, szarpał się z mężczyzną, a nawet zadawał mu ciosy rękoma i nogami w celu utrzymania się przy skradzionej rzeczy – informuje policja.

Nastoletni złodziej został zatrzymany. Alkohol wrócił na sklepową półkę. W czasie interwencji, 15-latek dodatkowo znieważył policjantów wulgarnymi słowami. Ostatecznie trafił do Policyjnej Izby Dziecka w Legnicy. 15-latek przyznał się do kradzieży i znieważenia policjantów. Jego losem zajmie się sąd dla nieletnich.

REKLAMA

 

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Dodano: 19 października 2022 11:49
`