Dodano: 10 maja 2024 12:50

Wałbrzych. 14-letni rowerzysta potrącony na Podzamczu. 1,5 tysiąca złotych mandatu dla kierowcy

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Do potrącenie, jak już informowaliśmy, doszło w środę wieczorem przy ulicy Wieniawskiego w Wałbrzychu. Policja wydała w tej sprawie oficjalny komunikat. 75-letni kierowca nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu rowerzyście. Doszło do potrącenia. Kierowcę ukarano mandatem.

Jak wynika ze wstępnych ustaleń policjantów, 75-letni mieszkaniec powiatu wałbrzyskiego, kierując pojazdem osobowym, wyjeżdżając ze stacji paliw przy ulicy Wieniawskiego, nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu rowerzyście, który znajdował się na ścieżce rowerowej – informuje Komenda Miejska Policji w Wałbrzychu.

Na szczęście, 14-letnie rowerzysta nie doznał poważniejszych obrażeń. 75-letni kierowca dostał mandat w wysokości 1,5 tysiąca złotych i 12 punktów karnych.

REKLAMA

Pamiętajmy, że rowerzyści jak i piesi w konfrontacji z samochodem są praktycznie bezbronni. Dlatego prowadząc samochód, zwracajmy szczególną uwagę na niechronionych uczestników ruchu drogowego. Chwila nieuwagi, roztargnienie czy łamanie przepisów ruchu drogowego mogą doprowadzić do tragedii – podkreśla wałbrzyska policja.

Mundurowi apelują jednocześnie, zarówno do kierowców, jak i do rowerzystów, o ostrożność i wzajemny szacunek na drodze.

Fot. Jacek Zych / Dziennik Wałbrzych

Fot. Jacek Zych / Dziennik Wałbrzych

Fot. Jacek Zych / Dziennik Wałbrzych

Fot. Jacek Zych / Dziennik Wałbrzych

 

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Zobacz także