Wałbrzych. 10 tysięcy kary dla pijanego kierowcy autobusu

1 września 2021 14:23.

Tematy: 


10 tysięcy złotych kary oraz zakaz prowadzenia pojazdów na 3 lata – tak dotkliwa kara spotkała ukraińskiego kierowcę autobusu, w którego krwi wałbrzyscy policjanci stwierdzili niemal promil alkoholu. Tuż po kontroli mężczyzna trafił do aresztu

Kierowca był jedną z aż tysiąca osób, które policjanci skontrolowali pod kątem trzeźwości w minioną sobotę na wałbrzyskich ulicach. Pod wpływem alkoholu było ich zaledwie 5 – w tym właśnie kierujący autobusem miejskim 46-letni Ukrainiec.

– Kierowcy zostało zatrzymane prawo jazdy. Trafił do policyjnego aresztu. Jako, że był obcokrajowcem zastosowano tryb przyspieszony. – powiedział naszemu reporterowi Marcin Świeży z wałbrzyskiej policji.

REKLAMA

Rozpatrujący sprawę Sąd rejonowy nie miał litości dla pijanego kierowcy. bardzo wysoka grzywna to nie jedyna kara, jaką wymierzył mu sąd:

– Sąd skazał mężczyznę na grzywnę 10 tysięcy złotych. Zakazał także 46-latkowi prowadzenia pojazdów przez najbliższe 3 lata.

Pozostałe zatrzymane w sobotę osoby także były pod wpływem alkoholu. Jego stężenie wahało się od 0,7 do 1,5 promila/ Wałbrzyscy policjanci zapowiadają absolutny brak tolerancji dla pijanych kierowców. Przypominają, że za prowadzenie pod wpływem poza wysokimi grzywnami i utratą uprawnień grozić mogą nawet 2 lata odsiadki.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Dodano: 1 września 2021 14:23
`