Wałbrzych. 10-latek potrącony przez hulajnogę. Tę prowadził 13-latek

1 czerwca 2022 14:26. 10-latek potrącony przez hulajnogę fot. użyczone / Komenda Miejska Policji w Wałbrzychu

Do potrącania doszło dziś około godziny ósmej rano na Podzamczu. 13-latek jadąc z 13-letnią pasażerką hulajnogą potrącił idącego chodnikiem przy ulicy Kasztelańskiej 10-latka. Na szczęście nikomu nic poważnego się nie stało. Warto jednak zwrócić uwagę, że 13-latek nie powinien nikogo wieźć na hulajnodze. Policja przypomina także o innych zasadach.

Na miejscu porannego potrącenia interweniowała policja, wezwano także pogotowie ratunkowe. Na szczęście 10-latkowi nic poważnego się nie stało. Elektryczne hulajnogi, które można wypożyczyć pojawiły się na naszych ulicach kilka tygodni temu. Policja przypomina o obowiązujących zasadach, dla tych, którzy poruszają się takim sprzętem.

Kierujący hulajnogą elektryczną jest obowiązany korzystać z drogi dla rowerów lub pasa ruchu dla rowerów, jeżeli są one wyznaczone dla kierunku, w którym się porusza lub zamierza skręcić. Korzystając z drogi dla rowerów i pieszych, jest obowiązany zachować szczególną ostrożność i ustępować pierwszeństwa pieszemu. Kierujący hulajnogą elektryczną jest także obowiązany korzystać z jezdni, po której ruch pojazdów jest dozwolony z prędkością nie większą niż 30 km/h, w przypadku gdy brakuje wydzielonej drogi dla rowerów oraz pasa ruchu dla rowerów. Korzystanie z chodnika lub drogi dla pieszych przez kierującego hulajnogą elektryczną jest dozwolone wyjątkowo, gdy chodnik został usytuowany wzdłuż jezdni, po której ruch pojazdów jest dozwolony z prędkością większą niż 30 km/h i brakuje wydzielonej drogi dla rowerów oraz pasa ruchu dla rowerów – przypomina policja.

REKLAMA

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Dodano: 1 czerwca 2022 14:26
`