Wakacyjna wysyp przestępców drogowych. Surowe kary ich nie odstraszają

23 sierpnia 2021 20:11. Policjanci drogówki fot. ilustracyjne / Jacek Zych

Tematy: 


5 lat pozbawienia wolności, wysokie grzywny i dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów – to konsekwencje, jakie mogą spotkać osoby siadające za kółko z wydanym przez sąd zakazem prowadzenia pojazdów. Mimo tak dotkliwych kar amatorów jazdy bez uprawnień nie brakuje. Drogowi przestępcy to w głównej mierze ludzie młodzi. Tylko w ten weekend policjanci zatrzymali czterech kierowców, którzy za kółko nie powinni siadać. Dwaj z nich już posiadali wydany przez sąd, dożywotni zakaz

– Wsiedli za kierownice nie mając ku temu uprawnień i mając orzeczony przez sąd zakaz prowadzenia pojazdów. I tu należy dodać, że oprócz kary pozbawienia wolności i dożywotniego zakazu tacy kierujący muszą liczyć się też z dotkliwą karą finansową – powiedziała aspirant sztabowy Agnieszka Głowacka Kijek z Komendy Miejskiej Policji w Wałbrzychu.

Drugim, powracającym się problemem są pijani kierowcy. Ilość zatrzymanych po spożyciu osób rośnie szczególnie w czasie miesięcy wakacyjnych. Tu, na przestrzeni lat, policjanci mówią jednak o pewnej poprawie zachowań kierowców:

REKLAMA

– W porównaniu do zeszłego roku na chwilę obecną zatrzymanych  kierujących pod wpływem alkoholu jest mniej i mamy nadzieję, że do końca wakacji ta liczba się nie zmieni i nie będzie rosła. – dodała Agnieszka Głowacka-Kijek.

Policjanci apelują o zgłaszanie wszelkich prób prowadzenia pojazdów przez osoby pod wpływem alkoholu, środków odurzających lub nieposiadających uprawnień. Gwarantują anonimowość i szybką reakcję. Podkreślają, że takie zgłoszenie może uratować komuś życie

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Dodano: 23 sierpnia 2021 20:11
`