W Walimiu jak co rok ścigały się ślimaki

18 czerwca 2018 10:53. Wyścig ślimaków winniczków, Walim. Fot. użyczone, Centrum Sportu i Rekreacji w Walimiu

Tematy:

Zawrotne tempo, emocje sięgające zenitu i okrzyki dopingującej publiczności to jedynie krótki opis zabawy, jaka miała miejsce w sobotę 16 czerwca podczas VII Wyścigu Ślimaków Winniczków w walimskim Centrum Sportu i Rekreacji. W zawodach, których celem jest popularyzacja aktywnego wypoczynku, kształtowanie świadomości ekologicznej, propagowanie idei konieczności ochrony przyrody, a także popularyzację rywalizacji opartej o zasady fair play, wzięło udział prawie 50 zawodników. Ich ślimaki miały do pokonania dystans 100 centymetrów – licząc oczywiście odcinek od startu do mety w tzw. linii prostej. Każdy uczestnik w zawodach mógł “wystawić” tyko jednego ślimaka, natomiast najistotniejszym warunkiem było podpisanie zobowiązania, że po turnieju ślimak powróci do swojego naturalnego środowiska.

W biciu rekordu na dystansie 100 cm wygrał ślimak z numerem 17-tym uzyskując wspaniały czas 12 minut i 29 sekund. Ślimaka wystawił Oliwier Byrski. W kategorii młodszej: I miejsce zajął Oliwier Byrski, drugie: Nikola Mleczko, trzecie: Bartek Pańczyszak. W kategorii dorosłych wygrał ślimak wystawiony przez Magdalenę Marczak, przed Patrycją Sztner i Anną Kaczawą.