W Wałbrzychu trwa policyjna akcja „Prędkość”! Kierowcy miejcie się na baczności

17 kwietnia 2024 09:38. Policja w czasie kontroli prędkości fot. ilustracyjne / Jacek Zych / Dziennik Wałbrzych

Akcja ma charakter kontrolno-prewencyjny, a funkcjonariusze wracają uwagę na kierujących, którzy rażąco przekraczają prędkość, szczególnie na obszarze zabudowanym i w rejonach przejść dla pieszych – informuje Komenda Miejska Policji w Wałbrzychu.

Od rana akcja prowadzona jest na terenie Wałbrzycha i drogach powiatu wałbrzyskiego. Policja przypomina, że za przekroczenie dopuszczalnej prędkości taryfikator przewiduje obecnie grzywnę w postaci mandatu karnego w kwocie nawet do 2,5 tysiąca złotych, a w przypadku recydywy drogowej – nawet do 5 tysięcy złotych.

Przypominamy również, że tym, którzy przekroczą prędkość na obszarze zabudowanym o ponad 50 km/h, policjant podczas kontroli odbierze elektronicznie prawo jazdy, a właściwy miejscowo starosta wyda ostatecznie decyzję o cofnięciu wobec takiego kierującego uprawnień na kolejne trzy miesiące – podkreśla wałbrzyska policja.

REKLAMA

Mieszkańcy, którzy znają miejsca, w których notorycznie kierowcy przekraczają dozwoloną prędkość mogą zgłaszać takie miejsca poprzez Krajową Mapę Zagrożeń Bezpieczeństwa. Policjanci po uzyskaniu takich informacji przez kilka kolejnych dni pojawią się we wskazanym miejscu, by sprawdzić, czy uczestnicy ruchu drogowego nie łamią przepisów w tym zakresie, a jeżeli odnotują takie zdarzenia, miejsce to na dłuższy czas zostanie objęte stałym nadzorem.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Dodano: 17 kwietnia 2024 09:38
`