W Wałbrzychu powstanie szpital polowy. Przygotuje go KGHM

16 listopada 2020 18:20. Oddział infekcyjny Szpitala im. Sokołowskiego w Wałbrzychu Fot. Jacek Zych / Dziennik Wałbrzych

Tematy: 


KGHM zbuduje na Dolnym Śląsku trzy szpitale do walki z COVID-19. Placówki powstaną w Legnicy, Lubinie i Wałbrzychu. Dzięki nim baza łóżek dostępnych w regionie zwiększy się o 230 miejsc – informuje biuro prasowe Dolnośląskiego Urzędu Wojewódzkiego. Gdzie powstanie placówka w Wałbrzychu?

Naszym priorytetem jest przygotowanie jak największej ilości łózek w trzech lokalizacjach do końca roku. To jest potężna operacja logistyczna. Działamy w myśl hasła: Dbamy – Pomagamy – Chronimy – mówi cytowany przez biuro prasowe prezes KGHM Polska Miedź Marcin Chludziński.

Spółka rozpoczęła już przygotowania. Strona medyczna i administracyjna leży po stronie wojewody dolnośląskiego i szpitali patronackich. To te służby mają zapewnić odpowiednie zgody, kadrę i sprzęt. Za budowę szpitali zapłaci Skarb Państwa.

REKLAMA

W całym kraju dziewięć spółek Skarbu Państwa stworzy w sumie szesnaście szpitali tymczasowych w siedmiu województwach, taką decyzję wydał premier Mateusz Morawiecki.

Z naszych informacji wynika, że placówka polowa powstanie w pustym budynku kompleksu szpitalnego przy ulicy Batorego. To tam po odpowiednim wyposażeniu pustostanu mają trafiać pacjenci z COVID-19.

 

Postaw nam kawę na buycoffee.to

Dodano: 16 listopada 2020 18:20
`