W Wałbrzychu powstanie nowa hala sportowa? Obiekt z zapleczem chce budować PWSZ

17 czerwca 2021 11:03. fot. Jacek Zych / Dziennik Wałbrzych

Budowę hali wraz z zapleczem zapowiada Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa imienia Angelusa Silesiusa. Uczelnia symboliczną łopatę chce wbić jesienią tego roku. Na projekt zarezerwowano kilkanaście milionów złotych. Nowy obiekt, którzy powstanie przy kampusie przy ulicy Zamkowej ma służyć przede wszystkim żakom.

Będziemy próbowali rozbudować się o tak zwane centrum sportowo-dydaktyczne. Chcemy wbić pierwszą łopatę w tym roku, na początku października – mówi profesor Robert Wiszniowski, rektor Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej imienia Angelusa Silesiusa w Wałbrzychu.

To ma być centrum sportowe, które będzie pozwalało na prowadzenie uczelnianych rozgrywek, ale z drugiej strony będzie służyło żakom z różnych kierunków.

REKLAMA

To będzie hala sportowa i to będzie centrum dydaktyczne. Z klubami fitness, z siłownią, nawet z miejscem do gry w squasha.  Chcemy aby tu tętniło nowe życie, ale też w zdrowym ciele zdrowy duch – dodaje rektor.

W budżecie uczelni zarezerwowano wstępnie na ten cel od 14 do 16 milionów złotych. Uczelnia ma także wsparcie ministerstwa. Trwają prace projektowe.

Rektor PWSZ nie ma wątpliwości, że sala sportowa jest potrzebna, bo to element, który może przyciągać żaków do Wałbrzycha. Hala mogła by powstać przy ulicy Południowej, tuż przy siedzibie uczelni przy ulicy Zamkowej.

Chcemy stworzyć miejsce, w którym będą realizowane różne zajęcia. Mamy Instytut Zdrowia, mamy Instytut Przyrodniczo-Techniczny, mamy Instytut Społeczno-Administracyjny, Prawny, chcemy rozwijać wszystkie te kierunki, ale w tym centrum chcemy zogniskować te wszystkie aktywności o charakterze prozdrowotnym – dodaje profesor Wiszniowski.

Wałbrzyska uczelnia liczy około dwóch tysięcy studentów.

 

 

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Dodano: 17 czerwca 2021 11:03
`