Dodano: 22 sierpnia 2023 10:49

W Wałbrzychu otwarto Zielony Punkt. To punkt informacyjnych dla tych, co nie radzą sobie w sieci

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Tematy: 


Przy ulicy Sienkiewicza, przy działającym w tym miejscu Biurze Obsługi Klienta wałbrzyskiego magistratu otwarto Zielony Punkt. To punkt informacyjny skierowany do tych osób, które nie radzą sobie ze zdobywaniem informacji czy wypełnianiem dokumentów w internecie. Dokumentów i informacji dotyczących projektów związanych ze zmianą ogrzewania na ekologiczne, ociepleniem budynku czy innymi, podobnymi projektami.

Zielony Punkt to przede wszystkim miejsce, w którym mieszkańcy będą mogli zapytać urzędników o to, jak wypełnić konkretne wnioski, gdzie załatwiać sprawę czy jak to zrobić. Tu mowa przede wszystkim o projektach dotyczących energii odnawialnej, termomodernizacji i szeroko pojętej ochrony środowiska.

Pracownicy mają przyjmować mieszkańców codziennie. Z drugiej strony mieszkańcy mogą podzielić się w tym miejscu także swoimi uwagami. To tu przyjmowane będą także informacje dotyczące dzikich wysypisk czy na przykład miejsc, osób, które palą śmieciami czy oponami.

REKLAMA

Jeżeli chodzi o samo składanie wniosków w różnego rodzaju projektach z tego zakresu, to tu niewiele się zmieni, wnioski wciąż mają być przyjmowane w biurach urzędu przy ulicy Kopernika 2.

Fot. DAI / Dziennik Wałbrzych

Fot. DAI / Dziennik Wałbrzych

Fot. DAI / Dziennik Wałbrzych

Fot. DAI / Dziennik Wałbrzych

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Zobacz także