W Wałbrzychu coraz bezpieczniej. Policjanci podsumowali rok

8 stycznia 2019 13:59. Odprawa roczna w Komendzie Miejskiej Policji w Wałbrzychu. fot. użyczone / KMP w Wałbrzychu Źródło; KMP w Wałbrzychu

Tematy: 


W obecności komendanta wojewódzkiego Policji we Wrocławiu wałbrzyscy policjanci podsumowali wyniki pracy w 2018 roku. Pierwszą część raportu przedstawił zastępca komendanta miejskiego policji Rafał Siczek.

Przedstawiono statystyki. W 2018 roku na terenie powiatu wałbrzyskiego odnotowano ogółem 3292 zdarzenia. W tel liczbie znajduje się mniejsza niż w roku 2017 ilość przestępstw najbardziej uciążliwych dla mieszkańców powiatu: z 1254 na 1185.

Policjanci Wydziału Ruchu drogowego zanotowali 133 wypadki samochodowe – o 41 mniej, niż w roku 2017. Ujawniono 368 kierujących będących pod wpływem alkoholu.

REKLAMA

Podsumowano prowadzone przez policjantów sezonowe akcje: „Dzielnicowy bliżej nas”, „Drugstop”, „Bezpieczne wakacje”, „Bezpieczny Wałbrzyszanin”, „Bezpieczne Ferie”, czy też znakowanie rowerów, a także cykliczne akcje wpływające na poprawę bezpieczeństwa na drogach:  „Pieszy i rowerzysta”, Eliminowanie agresywnych zachowań na drodze”, „Trzeźwy poranek” i „Czerwone światło”.

Podkreślono rozwijającą się i pozostającą na dobrym poziomie współpracę z innymi służbami ratowniczymi: strażą pożarną, GOPR i pogotowiem ratunkowym.

Wyniki pracy policjantów kryminalnych oraz priorytety na najbliższy rok dla całej jednostki przedstawił p.o. Komendanta Miejskiego Policji w Wałbrzychu kom. Krzysztof Lewandowski. W 2018 roku poziom wykrywalności przestępstw kryminalnych osiągnął 84,2 %, o 2 % więcej, niż w poprzednich 12 miesiącach.

W zeszłym roku wałbrzyscy policjanci zabezpieczyli także mienie sprawców przestępstw o wartości ponad 2 mln złotych. W 2016 roku była to wartość blisko 10-krotnie mniejsza. Dzięki pracy operacyjnej policjanci kryminalni zdjęli także z czarnego rynku ponad 18 kilogramów narkotyków, co stanowi ponad 60 tysięcy porcji nielegalnych substancji oraz zatrzymali sprawców kradzieży luksusowych samochodów.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Dodano: 8 stycznia 2019 13:59
`