W Wałbrzychu będą badane próbki na obecność korona wirusa?

3 marca 2020 11:50. Infografika, screen Radio Zet

Tematy: 


O tym, że do Wałbrzycha mają trafić próbki na obecność korona wirusa informują ogólnopolskie media, między innymi Radio Zet.

Zgodnie z przekazywanymi przez reportera stacji informacjami do Wałbrzycha i Gdańska miałyby trafić próbki pobrane od uczniów  poddanych kwarantannie w internacie szkolnym w Policach. To miałoby dać możliwość uzyskania wyników nawet już po kilkunastu minutach.

– Mogą to być objawy grypy, ale ta została wstępnie wykluczona, albo koronawirusa. Jasność w tej drugiej sprawie będziemy mieli dopiero po zakończeniu badania. Próbki muszą najpierw dotrzeć do laboratorium w Gdańsku bądź Wałbrzychu – relacjonuje reporter Radia Zet Maciej Bąk

REKLAMA

Informacji Radia Zet nie potwierdza Sylwia Grzondziel ze Szpitala Specjalistycznego im Sokołowskiego w Wałbrzychu.

– Na chwilę obecną nie mamy żadnych informacji na temat tego, że w Wałbrzychu miałyby być przeprowadzane takie badania. Próbki z pewnością badane są w Warszawie i od wczoraj we Wrocławiu. Do badania przygotowuje też Poznań. – powiedziała w rozmowie z naszym reporterem Sylwia Grzondziel

Przypomnijmy. U trojga nastolatków z Polic po powrocie z ferii we Włoszech pojawiła się wysoka gorączka. Wstępnie wykluczono obecność wirusa grypy. Decyzją Sanepidu internat w którym mieszkały dwie z trzech chorych osób poddano kwarantannie. Od świata odizolowanych jest niemal 200 osób.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Dodano: 3 marca 2020 11:50
`