Dodano: 10 sierpnia 2023 08:44

W wakacje rezerwy krwi się kurczą. Twoja pomoc jest na wagę złota

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Tematy: 


W okresie wakacyjnym liczba dawców spada, a zapotrzebowanie na krew w szpitalach wzrasta. Lekarze podkreślają, że krwi nie można wyprodukować i apelują o jej oddawanie. Szpitale nie mają wakacji, a zapasy krwi maleją. Tylko hojność dawców może je uzupełnić.

Jest to bardzo trudny czas dla krwiodawstwa. W szpitalach wzrasta zapotrzebowanie na krew a nasze zapasy kurczą się z dnia na dzień, zwłaszcza w zakresie grup minusowych (Rh -). Dlatego prosimy o pomoc. Apelujemy do Wszystkich, którzy cieszą się bardzo dobrym zdrowiem, są pełnoletni, ważą nie mniej niż 50 kg – Oddaj krew i uratuj czyjeś życie– mówi Karolina Stefańska z Centrum Krwiodawstwa w Wałbrzychu

Aktualny stan zapasów krwi można sprawdzić na stronie www.rckik.walbrzych.pl Wskaźnik w postaci kropelek jest niestety prawie na zero.

REKLAMA

Prawidłowy poziom rezerw krwi to nasze wspólne bezpieczeństwo. Nigdy nie wiadomo, kiedy sami będziemy jej potrzebowali– dodaje Pani Karolina.

Nie trzeba znać swojej grupy krwi, by zostać dawcą – każda grupa jest ważna. Za oddanie krwi przysługują dwa dni wolne od pracy, a czekolada stała się już tradycyjnym symbolem wdzięczności.

Światowy Dzień Krwiodawcy fot. Dziennik Wałbrzych

Światowy Dzień Krwiodawcy fot. Dziennik Wałbrzych

Światowy Dzień Krwiodawcy fot. A. Pisarska/ Dziennik Wałbrzych

 

Osoby czekające na oddanie krwi w Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Wałbrzychu. Fot. A. Pisarska / Dziennik Wałbrzych

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Zobacz także