W Szczawnie-Zdroju pojawią się studenci. Łódzka uczelnia otworzy tam swoją filię

22 maja 2023 17:00. Budynek Szkoły Podstawowej w Szczawnie- Zdroju fot. A. Pisarska/ Dziennik Wałbrzych

Tematy: 


W Szczawnie-Zdroju pojawią się studenci. Nowy rok akademicki zainauguruje tam filia łódzkiej Wyższej Szkoły Biznesu i Nauk o Zdrowiu, która już rozpoczęła nabór na jeden z dwóch planowanych kierunków w Szczawnie. Po kilkumiesięcznych rozmowach łódzka uczelnia zdecydowała się uruchomić swoją filię w Szczawnie. Miasto udostępni olbrzymi, zabytkowy budynek po byłej szkole podstawowej na potrzeby uczelni.

Były pan rektor, był kanclerz, wicekanclerz, był dyrektor wydziału, który zacznie już funkcjonować. Mam nadzieję, że nabór będzie pełny i że wszystko będzie dobrze – powiedział burmistrz miasteczka, Marek Fedoruk.

Jesienią studenci rozpoczną naukę na wydziale kryminologii. Szczawno-Zdrój będzie jedynym ośrodkiem w regionie, oprócz Wrocławia, gdzie będzie można studiować ten kierunek. To jednak nie koniec. Władze uczelni planują również uruchomienie drugiego kierunku — psychologii.

REKLAMA

Decyzje komisji akredytacyjnej muszą zostać wydane do końca maja. Jeszcze jest nadzieja, że do końca maja zostanie wydana pozytywna decyzja, tak władze uczelni zapewniały, ale to jest decyzja komisji akredytacyjnej, a więc nie wolno mówić, że ona będzie na pewno pozytywna, tego nie wiemy – dodaje burmistrz.

Porozumienie z łódzką uczelnią nie jest pierwszą próbą ściągnięcia studentów do Szczawna-Zdroju. Kilka lat temu prowadzono rozmowy z Politechniką Wrocławską, jednak nie osiągnięto porozumienia.

Budynek Szkoły Podstawowej w Szczawnie- Zdroju fot. A. Pisarska/ Dziennik Wałbrzych

Budynek Szkoły Podstawowej w Szczawnie- Zdroju fot. A. Pisarska/ Dziennik Wałbrzych

Budynek Szkoły Podstawowej w Szczawnie- Zdroju fot. A. Pisarska/ Dziennik Wałbrzych

 

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Dodano: 22 maja 2023 17:00
`