Dodano: 26 września 2024 10:26
W Szczawnie-Zdroju kierowcy, chcąc bez postoju przejechać przez miasto muszą zwolnić
Tematy: marek ćmikiewicz szcawno-zdrój
Na odcinku zaledwie 1,5 kilometra zainstalowano przy przejściach dla pieszych trzy sterowane radarem sygnalizacje świetlne. Jeśli pojazd jedzie szybciej niż 40 km/h, wymuszona zostaje zmiana światła z zielonego na czerwone, co zatrzymuje cały ruch na ulicy. Światła działają od 2 września, a opinie na ich temat są podzielone.
– Obserwujemy znaczne poprawienie bezpieczeństwa pieszych, natomiast kierowcy z pewnością trochę się irytują, że sygnalizacja działa i wyłapuje każde przekroczenie dozwolonej prędkości – mówi Marek Ćmikiewicz, burmistrz Szczawna- Zdroju.
Dalsza część artykułu pod materiałem wideo
Burmistrz wyjaśnia, że uzdrowisko od kilku lat podejmuje działania mające na celu wyprowadzenie ruchu samochodowego z miasta, które, leży pomiędzy centrum Wałbrzycha a dwoma największymi osiedlami mieszkaniowymi tego miasta – Piaskową Górą i Podzamczem.
– Mamy możliwość korzystania z obwodnicy zachodniej Wałbrzycha, która powstała również po to, aby odciążyć m.in. Szczawno i usprawnić dojazd do centrum Wałbrzycha, zwłaszcza z rejonu ulicy Wieniawskiego, od strefy z dzielnicy Podzamcze i Piaskowa Góra – dodaje burmistrz.
To nie koniec zmian komunikacyjnych w Szczawnie-Zdroju. Trwa także budowa ciągu pieszo-rowerowego, który połączy obwodnicę Szczawna z ulicą Ratuszową.

Zobacz także
- Niespokojnie w centrum Wrocławia. Starcie kilkuset kibiców. Użyto armatki wodnej
- Mężczyzna podpalił się w Wałbrzychu. Dramatyczne sceny na Białym Kamieniu
- Wałbrzych. Osiem obiektów ochrony zbiorowej. Ile osób znajdzie w nich schronienie?
- Transport międzygminny drenuje budżety gmin powiatu wałbrzyskiego. Czy po nowym roku z części z nich znikną autobusy?
- Szczawno-Zdrój. Kolizja dostawczaka z autobusem
- 260 milionów do wydania na termomodernizacje. Czasu na wydanie jest bardzo mało
Najczęściej czytane
Szczawno-Zdrój z bogatym programem na koniec maja. Turnieje, koncerty, festiwale i spacery
Autobusowy kryzys w powiecie. Wałbrzych odciął wsparcie, starostwo reaguje dopłatami do transportu
Zmowa przetargowa na inwestycje komunalne? Tymi miastami poza Wałbrzychem interesują się śledczy
Wałbrzych. Prokuratorskie zarzuty dla pielęgniarki ze szpitalnego SOR-u
Czeskie media piszą o scenach, jak z filmu. Obława na granicy z Czechami