W Świdnicy pomylono szczepionki. Pacjentka zamiast preparatu Moderny dostała drugą dawkę Pfitzera

8 lipca 2021 10:00. Akcja szczepień "Szczepmy się z Górnikiem". fot. Jacek Zych / Dziennik Wałbrzych

Tematy: 


O tym, że podczas szczepienia pomylono preparaty redakcję portalu swidnica24.pl poinformował zbulwersowany całą sytuacją mąż pacjentki. To, że do takiej pomyłki doszło, potwierdza koordynatorka programu masowych szczepień w Świdnicy.

Do pomyłki doszło  6 lipca. Kobieta, która miała przyjąć drugą dawkę preparatu firmy Moderna została zaszczepiona omyłkowo preparatem Pfizer. Po konsultacji z lekarzem odesłano ją się do domu z zaleceniami obserwacji własnego organizmu i zgłaszania wszelkich odstępstw od zdrowia. Do zdarzenia odniósł się też świdnicki magistrat, który w przysłanym portalowi swidnica24 oświadczeniu pisze między innymi:

(…) Powyższa sytuacja nie powinna była się zdarzyć. Pacjentka w tym samym dniu została skonsultowana przez lekarza pracującego w punkcie szczepień. W wyniku niepożądanego zdarzenia zostały wdrożone procedury naprawcze. Zaznaczę, że to operator punktu szczepień w Świdnicy, czyli przychodnia „Eskulap” odpowiada za cały proces szczepień. O zaistniałej sytuacji został powiadomiony inspektor sanitarny. Ubolewamy, że doszło do takiego zdarzenia i przepraszamy pacjentkę za zaistniałą sytuację.”

REKLAMA

Jak powiedzieli naszemu reporterowi lekarze zajmujący się szczepieniami w Wałbrzychu Pfitzer i Moderna to szczepionki oparte i produkowane w tej samej technologi mRNA. Tu podanie dwóch dawek tych różnych firm nie powinno wpływać na uzyskanie pełnej odporności ani ciągnąć za sobą nieporządanych powikłań.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Dodano: 8 lipca 2021 10:00
`