Polski pacjent „zero” z koronawirusem wyleczony

17 marca 2020 19:48. fot. ilustracyjna / Jacek Zych

Tematy: 


Z wielką przyjemnością informujemy, iż kolejne wyniki pacjenta „zero”, które przyszły w dniu dzisiejszym są NEGATYWNE!! A to oznacza, że możemy go uznać za wyleczonego i w dniu jutrzejszym wypisać do domu – informuje lekarz Jacek Smykał, szef oddziału zakaźnego Szpitala Uniwersyteckiego w Zielonej Górze. To tam trafił pierwszy pacjent w Polsce, u którego potwierdzono obecność koronawirusa.

Pacjent „zero” to pierwsza osoba, w Polsce, u której zdiagnozowano zakażenie koronawirusem. Mężczyzna przebywał w zielonogórskim szpitalu od 2 marca.

Życzymy mu nie tylko dalszego zdrowia, ale również spokoju. Niech ta informacja będzie światełkiem w tunelu, do którego wszyscy wjechaliśmy – czytamy na profilu placówki na portalu społecznościowym.

REKLAMA

O pierwszym chorym dowiedzieliśmy się 4 marca. Mężczyzna przyjechał z Niemiec, gdzie brał udział w karnawale.

Na Dolnym Śląsku mamy obecnie 33 potwierdzone przypadki zachorowania na koronawirusa. Dwie osoby w regionie zmarły, w tym 57-letni mieszkaniec Szczawna-Zdroju. W regionie 1294 osoby są objęte kwarantanną lub izolacją. 1871 nadzorem epidemiologicznym. 79 jest hospitalizowanych ze względu na podejrzenie zarażeniem.

W całej Polsce zarażonych jest 221 osób. Pięciu pacjentów zmarło.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Dodano: 17 marca 2020 19:48
`