W styczniu część uczniów może wrócić do szkół. Resort zdrowia podaje konkretny termin

7 grudnia 2020 14:00. Szkoła. Fot. ilustracyjna. fot. Jacek Zych / Dziennik Wałbrzych

Tematy: 


Na początek do szkół mają wrócić uczniowie najmłodszych klas podstawówek. Stacjonarne lekcje mają być przywrócone od 18 stycznia – poinformował dziś rzecznik resortu zdrowia Wojciech Andrusiewicz. To jednak wstępny plan, którego realizacja zależy wciąż od liczby zachorowań na koronawirusa w najbliższych tygodniach.

Jeżeli nadchodzące ferie spędzimy w miejscach, gdzie mieszkamy, nie będziemy wyjeżdżać, to ten plan się ziści. Jeżeli natomiast w ferie zlekceważymy obowiązujące normy sanitarne, to ten plan się nie ziści – mówi w czasie konferencji prasowej rzecznik resortu zdrowia.

Warunkiem powrotu najmłodszych uczniów do stacjonarnego nauczania jest utrzymanie dobowego przyrostu liczby chorych na obecnym czy nawet mniejszym poziomie.

REKLAMA

Przypomnijmy, zgodnie z ostatnimi decyzjami, nauczanie zdalne jest prowadzone do 22 grudnia. Od 23 grudnia do 3 stycznia uczniowie mają przerwę związaną ze świętami Bożego Narodzenia. Później wszyscy, w tym samym terminie rozpoczynają dwutygodniowe ferie zimowe, które potrwają do 17 stycznia. Do szkół najmłodsi uczniowie wrócili by zatem tuż po zakończeniu ferii w nowym terminie.

Dziś Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 4432 nowych przypadkach zakażenia koronawirusem. W ciągu ostatniej doby zmarły 92 osoby zakażone COVID-19, 10 z nich z powodu samego zakażenia, pozostałe w związku ze współistnieniem choroby z innymi schorzeniami.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Dodano: 7 grudnia 2020 14:00
`