W sobotę startuje 46. Rajd Świdnicki-KRAUSE

20 kwietnia 2018 08:38. 16.04.2016 Lubachów. 44. Rajd Świdnicki – KRAUSE, OS Lubachów – Podlesie. fot. Jacek Zych / Dziennik Wałbrzych

Tematy: 


Już w sobotnie popołudnie rozpocznie się 46. Rajd Świdnicki-KRAUSE – pierwsza runda Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski i druga runda Motul Historycznych Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski 2018. Na zawodników czeka osiem odcinków specjalnych rozgrywanych na klasycznych trasach Przedgórza Sudeckiego.

Nowością jest tzw. zapętlenie oesów, dzięki czemu kibice będą mogli na jednej próbie oglądać więcej przejazdów zawodników rajdowych. Tak stanie się w przypadku odcinka Świdnica – Super OS Crusar, który jest prologiem tegorocznego rajdu, a także z próba Walim – Zagórze ze słynnymi i uwielbianymi przez kibiców i kierowców „Patelniami Walimskimi”.

Właśnie w Walimiu została stworzona Bezpieczna Strefa Kibica, a w tegorocznej konfiguracji odcinków specjalnych będzie można zobaczyć aż kilkaset (!) przejazdów rajdowych załóg.

REKLAMA

Rajd ma bardzo mocna obsadę. Na liście zgłoszeń znalazło się 51 załóg. Osiem zespołów zapowiada start najmocniejszymi samochodami klasy R5. Piec załóg zgłosiło się w klasie Open N. Liste otwierają Mistrzowie Polski Filip Nivette i Kamil Heller. Zwycięzcy zeszłorocznej edycji rajdu zapowiadają start Fordem Fiesta Proto. Numer 2 na drzwi Skody Fabii R5 nakleja Grzegorz Grzyb z Robertem Hundla. Rajdowi Mistrzowie Polski z sezonu 2016 triumfowali w Rajdzie Świdnickim-Krause dwa i trzy lata temu.

Ceremonia Startu rozpocznie sie w sobotę o godzinie 17.30 na Rynku w Świdnicy. Pierwsza załoga
wystartuje do prologu – Świdnica – Super OS Crusar o godzinie 19.03. Niedzielne zmagania rozpoczną się od Odcinka Specjalnego Witoszów – Złoty Las o godzinie 8.30. Zawodnicy tego dnia beda ścigać się na siedmiu próbach sportowych. Meta 46. Rajdu Świdnickiego-KRAUSE planowana jest w niedziele na godzinę 16.20 na Rynku w Świdnicy.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Dodano: 20 kwietnia 2018 08:38
`