W październiku pojedziemy obwodnicą? Ten termin wskazuje prezydent Wałbrzycha, jako bardzo prawdopodobny

27 września 2022 11:23. Zachodnia obwodnica Wałbrzycha. Fot. Jacek Zych / Dziennik Wałbrzych

Prezydent Wałbrzycha już kilkukrotnie wskazywał terminy oddania do użytku obwodnicy Wałbrzycha. Jedna z ostatnich dat wskazywała na połowę września. Dziś prezydent ostrożniej wskazuje konkretne daty. W czasie sesji rady miejskiej wskazał jednak, że październik to bardzo prawdopodobny termin uruchomienia obwodnicy.

Przypomnijmy, główny ciąg obwodnicy jest już gotowy. Droga łączy Piaskową Górę przez Stary Zdrój ze Śródmieściem. Prace trwają wciąż na ulicy Bolesława Chrobrego, gdzie trzeba było zabezpieczyć przebiegającą pod drogą Lisią Sztolnię, której strop w pewnym momencie prac przebito. Zabytkowy obiekt już zabezpieczono. Jak wynika z naszych informacji, to właśnie na początku października mają rozpocząć się tam prace związane z kładzeniem asfaltu.

Zachodnia Obwodnica Wałbrzycha ma około sześciu kilometrów. W jej ciągu powstały trzy wiadukty i dwa duże węzły – Żeromskiego i Reja. Trasa ma dwie jezdnie, każda po dwa pasy ruchu.

Dodano: 27 września 2022 11:23
.
 • Paweł pisze:

  W październiku tego roku, czy 2023? No

 • Fuks pisze:

  Czy już wiadomo kto odpowiada za sprawę lisiej sztolni? Ktoś w końcu się pod tym podpisał.

 • Baca pisze:

  Tam,gdzie drwa rąbią, tam i wióry lecą; mówi stare przysłowie; nikt celowo nie uszkodził stropu tego wyrobiska, a zabezpieczyć trzeba było.Tobie ;Fuks; nigdy nic się nie ;fuksnęło;?Wytrzymaliśmy tyle czasu,to i to wytrzymamy.

 • greg69 pisze:

  To ile lat budowany jest 6 km odcinek drogi ? bo ja juz straciłem rachubę . Raz juz wiadukty były odebrane mimo ze fizycznie ich nie było . Żeby nie okazało się , że owszem , pojedziemy obwodnicą , ale na rowerach i do tego miedzy betonowymi blokami zagradzającymi wjazd na drogę .

 • Fuks pisze:

  Drogi Baco. Te dane są na planach, gdyby projekt był zrobiony prawidłowo to by nikt stropu nie uszkodził. Podatnicy zapłacili za Projekt, ktoś ten projekt Opiniował i Zatwierdził. I w związku z błędami tych wszystkich ludzi: zgadnijcie kto płaci za opóźnienia, za dodatkowe prace zabezpieczające? Może urzędnik? A może profesjonalna firma projektowa? Tu nie chodzi o to ze wykonawca zaczął prace wg projektu.

 • Baca pisze:

  I tu,dałeś pomysł; do następnej inwestycji,przygotuj się jako projektant i wszystko będzie idealnie; widać,że nigdy nie pracowałeś przy żadnej budowie i nie masz pojęcia,jakie niespodzianki wychodzą w trakcie roboty.Łatwo jest krytykować,a trudno coś zbudować.A o tym wyrobisku nie masz zielonego pojęcia.

 • Zły pisze:

  Srul znowu obiecuje gruszki na wierzbie.A co z idiotycznym ograniczeniem.predkosci.do.70km/h?? Asfalt nie wytrzyma więcej, czy to przymus powolnego delektowania się ekranie po obu stronach?

 • Inr pisze:

  Może nawet pojedzie milion samochodów elektrycznych mordawieckiego 1 kłamcy Pinokia Rzeczypospolitej 4 ludowej

 • Fuks pisze:

  Baco, na życie zarabiam w inny sposób wiec tu nie pomogę. O tym wyrobisku wiem tyle, ze to co przypadkiem odkrył wykonawca o przez co Miasto (w domyśle Podatnik) musi dopłacić jest do znalezienia w necie w kilka minut przez amatora. Wiem tez ze to wyrobisko jest tam nie od wczoraj, że jest na mapach górniczych i (być może się mylę) raczej nie przemieściło się w górę. Wiem tez ze Miasto zapłaciło za projekt. A jeśli mówimy o 200 letnim zabytku to nie powinno być mowy o „niespodziance” raczej powinnismy rozważać coś w stylu „rażące zaniedbanie”.

 • Gfds pisze:

  Skoro mają problemy na jednym odcinku niech udostępnią fragment od podzamcza do Żeromskiego. Tak się buduje drogi ze się je udostępnia odcinkami.

 • Dodaj komentarz

  Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

  `