W okolicach Trutnova, kilkanaście kilometrów od polskiej granicy widziano pumę? O ostrożność apeluje burmistrz Libnatova i policja

17 sierpnia 2019 13:12. Czy w okolicach Trutnova grasuje puma? fot. użyczone / pixabay.com

Tematy: 


– Czeska policja wydała ostrzeżenie. Chodzi o ewentualne wystąpienie dzikiego kota podobnego do pumy – informuje funpagu Libnatova burmistrz miejscowości. Jak podaje portal Blesk.cz przed drapieżnikiem ostrzega także miejscowa policja, która informuje, że puma może swobodnie poruszać się po okolicznych lasach.

Czeski portal powołując się na rzecznik policji informuje, że zwierzę podobne do dużego kota miał widzieć kierowca, który w środę wieczorem jechał drogą w okolicach wsi Komarov. Pumę mieli widzieć także mężczyźni wracający w nocy do domu w okolicznych Hajnicach. Jak podaje portal Blesk.cz, według miejscowych władz widziany kot miał metr wysokości, dlatego wydano specjalne ostrzeżenie.

Obecnie w okolicznych lasach sprawę próbują wyjaśnić nie tylko leśnicy, ale także myśliwi. Śladów pumy szukają także mieszkańcy.

REKLAMA

To dość niezwykłe zdarzenie, ale z pewnością nie traktujemy go pochopnie i analizujemy wszystkie okoliczności. Zwłaszcza możliwość ucieczki takiego zwierzęcia z niewoli – powiedział portalowi Blesk.cz rzecznik policji Lukáš Vincenc.

Policja podkreśla jednak, że oficjalnie nie potwierdzono jeszcze obecności pumy w okolicach Trutnova. W połowie lipca podobne doniesienia pojawiły się w okolicach Brna. Do dziś nie tam także nie potwierdzono obecności pumy.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Dodano: 17 sierpnia 2019 13:12
`