W niewielkiej Głuszycy nowe boisko do kosza i remont stadionu na ukończeniu

20 września 2023 08:29. Fot. użyczonoe / Grzegorz Macko Facebook

Tematy: 


Dwa kosze, asfalt, odwodnienie – niby nic takiego, ale o budowę boiska do koszykówki mieszkańcy niewielkiej wioski Grzmiąca prosili od dawna. Gmina pozyskała 100 tysięcy dofinansowania, sołectwa i gmina dołożyły wspólnie trochę własnych środków i już za kilkanaście dni pierwsze piłki polecą w stronę tablic z koszami.

– Chcemy uruchomić kolejną dyscyplinę na terenie gminy Głuszyca. Po piłce nożnej, siatkówce, sztukach walki byłaby to kolejna dyscyplina, którą mogłaby głuszycka młodzież uprawiać. – powiedział naszemu reporterowi Roman Głód, burmistrz Głuszycy.

Niezależnie od budowy boiska do kosza największą od lat inwestycją sportową w Głuszycy jest kompleksowy remont miejskiego stadionu. Wyremontowano już bieżnię, bramę wjazdową, w tej chwili trwa remont murawy.

REKLAMA

– Lada chwila rozpocznie się montaż oświetlenia, i przystępujemy do etapu usuwania ziemi z nasypu, na którym dzisiaj są trybuny, ponieważ docelowo ma być tam trybuna taka zespolona, stalowa, która zastąpi wysłużone siedziska, które mamy dzisiaj.  

Łącznie remont boiska będzie kosztował gminę 750 tysięcy złotych. Dwie trzecie tej kwoty to środki zewnętrzne.

 

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Dodano: 20 września 2023 08:29
`