Dodano: 28 sierpnia 2021 14:30

W niedzielę od rana całe śródmieście zamknięte dla kierowców. Duże utrudnienia w ruchu

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Tematy: 


Od 9 rano w niedzielę niemal całe śródmieście Wałbrzycha zarezerwowane zostanie dla biegaczy. Z ruchu wyłączone zostanie ścisłe centrum miasta, zmienione zostaną trasy autobusów komunikacji miejskiej. O najważniejszych zmianach wmówi Agnieszka Głowacka Kijek z wałbrzyskiej policji:

– Cześć ulic będzie całkowicie wyłączona z ruchu, na niektórych wprowadzimy ruch jednokierunkowy. Jedna z ważniejszych zmian będzie zamknięcie drogi DK35 na odcinku Podgórze – Centrum.Kierujący jadący od strony Podgórza będą poruszali się drugą częścią jezdni, na której odbywał się będzie ruch dwukierunkowy. Kolejnym ważnym utrudnieniem będzie brak możliwości wjazdu z ulicy Mickiewicza na aleję Wyzwolenia.

Według informacji od policji utrudnienia będą trwały będą od godziny 9 do 15. W tym czasie zmianie ulegnie też część tras komunikacji miejskiej.  Linia A ze Śródmieścia w stronę Podzamcza pojedzie ulicą Świdnicką, 11-go Listopada aż do Starego Zdroju. Podobnie pojedzie „dwójka”. Linia C omijając Śródmieście pojedzie przez Galerię Victoria, II Armii i Biały Kamień na ulicę Żeromskiego do Starego Zdroju.

REKLAMA

Informacje o zmianach, rozkład jazdy i mapkę ilustrującą trasy, jakimi w niedzielę pojadą autobusy znaleźć można na facebokowym fanpejdżu ZDKiUM Wałbrzych.

Infografika. Trasa XXI Toyota Półmaraton Wałbrzych. fot. Jacek Zych / Dziennik Wałbrzych

Ulica Sikorskiego z wyłączonym z ruchu 1 pasem. Toyota Półmaraton Wałbrzych. fot. archiwalna. Jacek Zych / Dziennik Wałbrzych

Ulica Sikorskiego z wyłączonym z ruchu 1 pasem. Toyota Półmaraton Wałbrzych. fot. archiwalna. Jacek Zych / Dziennik Wałbrzych

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Zobacz także