W miejskich budynkach maksymalnie 19 stopni. Korytarze będą nieogrzewane. Prezydent wydał zarządzenie

4 października 2022 11:08. Urząd Miejski w Wałbrzychu fot. Jacek Zych / Dziennik Wałbrzych

Zarządzenie wydane przez prezydenta czytelnie i jasno określa zasady oszczędzania energii i ciepła w trakcie sezonu grzewczego w magistracie, jednostkach budżetowych, czyli Starej Kopalni czy Wałbrzyskim Ośrodku Kultury, miejskich spółkach, czyli na przykład w Zamku Książ. Zasady i wytyczne będą obowiązywać do końca kwietnia, a mówią między innymi o tym, że temperatura w pomieszczeniach, w których są pracownicy nie może przekraczać 19 stopni. Korytarze czy hole mają być nieogrzewane. To jednak nie koniec wytycznych.

Temperatura we wszystkich pomieszczeniach w budynkach użyteczności publicznej powinna maksymalnie wynosić 19 stopni Celsjusza, przy czym w pomieszczeniach technicznych i magazynowych powinna zostać obniżona do 10–15 stopni Celsjusza (do najniższego bezpiecznego poziomu jednak nie wyższej niż 15 stopni Celsjusza) – czytamy w zarządzeniu.

Dalej dowiadujemy się, że wszystkie miejskie instytucje muszą zadbać o przegląd szczelności okien i drzwi wejściowych, oraz o ich zamykanie. W czasie dłuższej nieobecności lub wietrzenia pomieszczenia należy zamknąć termostaty w grzejnikach.

Dla oszczędności należy także zadbać o kumulację pracowników, czyli w jednym pomieszczeniu ma ich być jak najwięcej. Dodatkowo, jeżeli jest taka możliwość, pracownicy mogą być kierowani do pracy zdalnej.

Dodatkowo koniec z nocnymi iluminacjami budynków. Oświetlenie ma być wyłączone od dwudziestej drugiej do szóstej rano. Świecić mogą tylko lampy niezbędne dla bezpieczeństwa.

W miejskich instytucjach wprowadzono także zakaz korzystania z prywatnych sprzętów, które pobierają prąd.

Dodano: 4 października 2022 11:08
.
 • Państwo PiSu pisze:

  Te skur**wysyny z PiSu doprowadziły kraj do nędzy. Cała Polska ma oszczędzać bo tak chce minister Anna Moskwa. Bo ona tak ma w domu od zawsze. Nosz kur**wa mac.

 • krysia pisze:

  „Dla oszczędności należy także zadbać o kumulację pracowników, czyli w jednym pomieszczeniu ma ich być jak najwięcej. Dodatkowo, jeżeli jest taka możliwość, pracownicy mogą być kierowani do pracy zdalnej.”

  dobrze, ze nie ma już covidka ;-)

 • Anonim pisze:

  Sorry taki klimat mamy.

 • Xxx pisze:

  A kto podpisal pakiet klimatyczny skutkujacy wysokimi cenami energii co???

 • Michał pisze:

  W wytycznych Pan Prezydent zapomniał uregulować minimalną temperaturę a to jest niebezpieczne – 10 stopni to też poniżej 19 stopni.

 • Michał pisze:

  Oszczędzanie w przypadku Szełemeja to kpiny. Zobaczcie co dzieje się na ul. Wyzwolenia -nowe betonowe kwietniki , przed zimą przecież nie zdążą kwiatki urosnąć aby zakryć ruinę GDK-u. Pozdrawiam

 • Dodaj komentarz

  Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

  `