W miejskich budynkach maksymalnie 19 stopni. Korytarze będą nieogrzewane. Prezydent wydał zarządzenie

4 października 2022 11:08. Urząd Miejski w Wałbrzychu fot. Jacek Zych / Dziennik Wałbrzych

Zarządzenie wydane przez prezydenta czytelnie i jasno określa zasady oszczędzania energii i ciepła w trakcie sezonu grzewczego w magistracie, jednostkach budżetowych, czyli Starej Kopalni czy Wałbrzyskim Ośrodku Kultury, miejskich spółkach, czyli na przykład w Zamku Książ. Zasady i wytyczne będą obowiązywać do końca kwietnia, a mówią między innymi o tym, że temperatura w pomieszczeniach, w których są pracownicy nie może przekraczać 19 stopni. Korytarze czy hole mają być nieogrzewane. To jednak nie koniec wytycznych.

Temperatura we wszystkich pomieszczeniach w budynkach użyteczności publicznej powinna maksymalnie wynosić 19 stopni Celsjusza, przy czym w pomieszczeniach technicznych i magazynowych powinna zostać obniżona do 10–15 stopni Celsjusza (do najniższego bezpiecznego poziomu jednak nie wyższej niż 15 stopni Celsjusza) – czytamy w zarządzeniu.

Dalej dowiadujemy się, że wszystkie miejskie instytucje muszą zadbać o przegląd szczelności okien i drzwi wejściowych, oraz o ich zamykanie. W czasie dłuższej nieobecności lub wietrzenia pomieszczenia należy zamknąć termostaty w grzejnikach.

REKLAMA

Dla oszczędności należy także zadbać o kumulację pracowników, czyli w jednym pomieszczeniu ma ich być jak najwięcej. Dodatkowo, jeżeli jest taka możliwość, pracownicy mogą być kierowani do pracy zdalnej.

Dodatkowo koniec z nocnymi iluminacjami budynków. Oświetlenie ma być wyłączone od dwudziestej drugiej do szóstej rano. Świecić mogą tylko lampy niezbędne dla bezpieczeństwa.

W miejskich instytucjach wprowadzono także zakaz korzystania z prywatnych sprzętów, które pobierają prąd.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Dodano: 4 października 2022 11:08
`