W Lądku-Zdroju powstanie profesjonalna ścianka wspinaczkowa, jakiej pozazdrościć mu będą mogły nawet duże centra sportowe

22 grudnia 2023 07:18. fot. użyczone Urząd Miasta Lądek- Zdrój

Tematy: 


Cztery ścianki o wysokości aż 16 metrów. Konstrukcje staną na świeżym powietrzu, u stóp amfiteatralnie opadającego stoku. W przyszłości mają być nie tylko miejsce treningów, ale i areną zmagań zawodników z całej Europy– przynajmniej takie szerokie ambicje mają władze gminy.

Mamy ściany i mamy widownię, pełnowymiarowe, 16-metrowe. Są one z góry zadaszone, więc można w czasie deszczu nawet prowadzić zawody, zarówno do treningów profesjonalnych, jak i do rozgrywania zawodów–mówi burmistrz Roman Kaczmarczyk

Ścianki oraz całe centrum wspinaczkowe powstają dzięki współpracy gminy z Polskim Związkiem Alpinizmu, który jest właścicielem obiektu. Gmina użycza teren i będzie nim zarządzała. Co ważne – wyda na to zaledwie 70 tysięcy złotych.

REKLAMA

To jest tylko kwestia transportu, potem przygotowania terenu, następnie uzyskania pozwolenia na budowę i postawienia ściany. To wszystko; dodatkowych kosztów nie będzie. A sama obsługa, myślę, że zajmie się Centrum Kultury i Rekreacji–informuje burmistrz.

Ścianka wspinaczkowa, której budowa ma się rozpocząć już wiosną przyszłego roku, ma być częścią dużego centrum wspinaczkowego, jakie miałoby funkcjonować w Lądku-Zdroju. Ta inwestycja, warta prawie 200 milionów złotych, wciąż czeka na dofinansowanie.

 

 

 

 

 

 

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Dodano: 22 grudnia 2023 07:18
`