Punkty PFRON w terenie - powiat wałbrzyski

W końcu coś dla wałbrzyskich rowerzystów. Śmiały pomysł prezydenta Szełemeja

1 kwietnia 2025 10:20. Fot. Jacek Zych / Dziennik Wałbrzych
To jest Nasz news

Do informacji, które tu opisujemy pierwsi dotarli reporterzy Dziennika Wałbrzych. Dziękujemy za to, że nas czytacie. Jeśli macie ciekawe informacje, lub byliście świadkami zdarzenia / wypadku – dajcie nam znać! Dziękujemy!

To może być przełom w projektowaniu ścieżki rowerowej wzdłuż Zachodniej Obwodnicy Wałbrzycha. Do Urzędu Miasta wpłynął uaktualniony projekt przebiegu trasy. Firma z Zielonej Góry zaproponowała coś, co naprawdę może się spodobać.

Jak wyjaśniają urzędnicy pomysł podpowiedział prezydent Wałbrzycha, który znany jest ze swoich fascynacji rowerowych. Kilka tygodni temu na platformie X zachwycał się trasą Alpe Adria i jak się nieoficjalnie dowiadujemy, to właśnie stamtąd miał zaczerpnąć inspiracje. Te na mapy przełożyli projektanci i okazuje się, że może się udać.

Chodzi o nowy ślad ścieżki rowerowej, jaka połączyłaby Podzamcze ze Śródmieściem miasta. Prezydent wsłuchując się uważnie w uwagi rowerzystów przyjął argumenty mówiące o tym, że budowa ścieżki rowerowej z 12% nachyleniem wyłączy ją praktycznie z codziennego użytku i pozbawi funkcji komunikacyjnej. Zaproponował karkołomny pomysł poprowadzenia drogi dla rowerów pod wzgórzem Gedymina.

Taką możliwośc dałoby zaadoptowanie na potrzeby ścieżki rowerowej sporego odcinka Lisiej Sztolni. Ten przedłużony w stronę Podzamcza wychodzić by miał mniej więcej na wysokości łącznika obwodnicy z Piaskową Górą.

Jak się nieoficjalnie dowiadujemy pomysł został uznany za jeden z najbardziej nowatorskich w Europie. Wstępne szacunki pokazują, że koszt budowy zmieści się w zakładanych 12 milionach złotych jakie miasto chce przeznaczyć na budowę drogi wzdłuż obwodnicy.

Projektowi z pewnością będziemy się przyglądali. I chociaż to oczywiście żart prima aprilisowy, to poziomem absurdu dorównuje, w naszej ocenie, rzeczywistemu pomysłowi budowy ścieżki rowerowej wzdłuż obwodnicy.

Fot. Jacek Zych / Dziennik Wałbrzych

Fot. Jacek Zych / Dziennik Wałbrzych

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Dodano: 1 kwietnia 2025 10:20

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

`