W końcu Alba

13 maja 2019 15:48. Tekst / Fot. Małgorzata Beślerzewska / ekopraktyczni.pl
Artykuł sponsorowany

Tematy: 


Trzy lata przerwy, ale to krótka chwila w porównaniu do ponad 50 lat pracy. Przedsiębiorstwo Alba Dolny Śląsk wygrało aukcję na odbiór odpadów od mieszkańców Wałbrzycha i już trwają przygotowania do powrotu do naszego miasta.

Trzy lata temu obserwowaliśmy i pisaliśmy o tym, jak niesprawnie przebiegała zmiana firmy odbierającej odpady. Wałbrzych przez wiele miesięcy straszył przepełnionymi pojemnikami na odpady, których odbiór – mówiąc zachowawczo – pozostawiał wiele do życzenia. Później, chociaż zdawałoby się, że sytuacja została opanowana, to mieszkańcy często skarżyli się na bylejakość tych usług. Dlatego tym bardziej byliśmy zainteresowani, co przyniesie nowy przetarg.

Wałbrzych zdecydował się na wyłonienie firmy odbierającej odpady komunale w drodze dwóch aukcji internetowych – Najkorzystniejszą ofertę na oba sektory złożyło konsorcjum firm Alba Dolny Śląsk Sp. z o.o. WPO Alba S.A. – poinformował 7 maja rzecznik UM w Wałbrzychu Edward Szewczak.

REKLAMA

Można powiedzieć, że od „zawsze” przy ulicy Piasta 16 w Wałbrzychu. To właśnie tam ponad 50 lat temu powstało Miejskie Przedsiębiorstwo Oczyszczania. Nazwy zmieniały się, ale fakt, ze to wałbrzyska firma jest stały. Już w 1965 zmieniło nazwę na Wałbrzyskie Przedsiębiorstwo Oczyszczania. Przez sześć lat, do 1977 roku, funkcjonowało jako Wałbrzyskie Przedsiębiorstwo Oczyszczania Miast i Osiedli. W tej chwili jest to spółka Alba Dolny Śląsk, działająca w bardzo rozbudowanej i międzynarodowej ALBA Group. Firma, która łączy tradycję z nowoczesnością. Ponadto jest to firma odpowiedzialna społecznie, wspierała wałbrzyski sport: koszykarzy, siatkarki, piłkę nożną, sponsorując mistrzostwa świata w ping-pongu w Aqua Zdroju czy angażuje się w edukację ekologiczną.

– Wraz z powrotem Alby Dolny Śląsk, firmy odpowiedzialnej społecznie, wracają: wysoka jakość usług, nowoczesny sprzęt, wysokie standardy także ekologiczne i, co przecież równie ważne, to powrót firmy, która jest obecna w Wałbrzychu ponad pół wieku – wyjaśnia Witold Seńczuk, prezes WPO Alba.

Alba, po trzy letniej przerwie, planuje powrót do obsługi Wałbrzycha. Co z tym się wiąże? – Zaczęliśmy zatrudniać pracowników, planujemy powiększyć nasz zespół o około 50 osób i oczywiście zależy nam, aby byli to mieszkańcy Wałbrzycha. Zamówiliśmy, i w zasadzie już są w drodze, nowoczesne pojemniki na odpady, których pokrywy otwiera się za pomocą dźwigni, naciskając stopą. Jest dzięki temu prościej i higieniczniej. Wszystkie pojemniki będą nowe. – dodaje Witold Seńczuk.

Warto zauważyć, że samochody, z jakich korzysta Alba, spełniają wysokie standardy europejskie dotyczące emisji i korzystają m.in. z technologii Radio Frequency Identification, dzięki której wiadomo w jakim miejscu, jaki samochód, jakie odpady odbiera i o której godzinie. To bardzo nowoczesne rozwiązania.

Na pewno miarą jakości, jaką zapewnia Alba Dolny Śląsk, były reakcje internautów komentujących rozstrzygnięcie przetargu – były w zdecydowanej mierze pozytywne, czekamy teraz tylko na ich potwierdzenie.

Małgorzata Beślerzewska / ekopraktyczni.pl

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Artykuł sponsorowany

To jest artykuł sponsorowany nadeslany przez naszego klienta. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść zawartą w artykule.

Dodano: 13 maja 2019 15:48
`