Dodano: 24 listopada 2023 07:15

W Kłodzku powstanie jedna z najnowocześniejszych strzelnic w regionie

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Tematy: 


W podziemiach Zespołu Szkół Budowanych w Kłodzku trwa budowa nowoczesnej strzelnicy cyfrowej. Będą z niej korzystali uczniowie klas mundurowych, ale i żołnierze oraz służby.

Strzelnica budowana jest w ramach programu i dzięki dofinansowaniu Ministerstwa Obrony Narodowej. To właśnie wymogi ministerialne wymuszają w pewnym sensie, dostosowanie strzelnicy do potrzeb nie tylko uczniów, ale i funkcjonujących na terenie miasta służb.

– W naszym przypadku to jest zakład karny, policja, wojsko, straż graniczna. Te służby będą mogły korzystać z naszej strzelnicy cyfrowej – wylicza Maciej Awiżeń, starosta kłodzki.

REKLAMA

Strzelnica ma być wyposażona we wszystkie rodzaje broni osobistej – od kilku rodzajów pistoletów przez karabinki do karabinów szturmowych. Co ważne. Fakt, że będzie strzelnicą w pełni cyfrową nie odejmie strzelaniu realizmu:

– To jest o tyle ciekawe, że to nie jest tylko strzelanie jak .. nie wiem.. jak ktoś sobie wyobraża, że w grze komputerowej do telewizora. To tak nie działa. To jest sytuacja, w której się dostaje imitację broni „jeden do jednego”. Broń jak strzela to też jest huk, to też jest odrzut. A jednocześnie nikomu nic się nie stanie, nikt nikomu nic nie przestrzeli, bo to jest broń elektroniczna – tu już trochę z przymróżeniem oka dodaje starosta Awiżeń.

Strzelnica ma być gotowa do końca tego roku. Kosztowała około 250 tysięcy złotych, z czego 80% to ministerialne dofinansowanie.

 

 

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Zobacz także