W Jedlinie-Zdroju odnaleziono sporych rozmiarów niewybuch. Na miejsce jadą saperzy z  Głogowa

8 lipca 2024 11:59. Fot. użyczone / UM Jedlina-Zdrój

Tematy: 


Jak poinformowano w mediach społecznościowych Jedliny-Zdroju, niewybuch odnaleziono w okolicach ul. Kłodzkiej. Na miejsce wezwano policję, która zabezpieczyła teren wokół pocisku. Specjaliści z zespołu pirotechnicznego Komendy Miejskiej Policji w Wałbrzychu dokonali wstępnej oceny, wskazując, że jest to pocisk artyleryjski z okresu II wojny światowej.

Usunięciem niewybuchu zajmą się saperzy z jednostki wojskowej w Głogowie, specjalizującej się w neutralizacji niewybuchów i niewypałów z okresu II wojny światowej. Ich przyjazd na miejsce zdarzenia planowany jest w ciągu najbliższych godzin.

Przed przystąpieniem do usunięcia pocisku, specjaliści dokładnie przeanalizują jego stan techniczny oraz ewentualne zagrożenia. Taka procedura jest niezbędna, aby zapewnić maksymalne bezpieczeństwo zarówno ekipie saperskiej, jak i mieszkańcom gminy.

REKLAMA

Pociski z okresu II wojny światowej, mimo upływu lat, nadal stanowią poważne zagrożenie. Korozja, na którą są narażone, zwiększa ryzyko przypadkowej detonacji.

Władze gminy przypominają, jak ważne jest natychmiastowe zgłaszanie wszelkich podejrzanych znalezisk odpowiednim służbom. Tylko szybka i profesjonalna interwencja może zapewnić bezpieczeństwo mieszkańcom.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Dodano: 8 lipca 2024 11:59
`