W internecie groził śmiercią policjantowi z Wałbrzycha. 36-latek usłyszał już zarzuty

23 kwietnia 2021 13:49. Policjanci drogówki fot. ilustracyjne / Jacek Zych

Mężczyzna odpowie przed sądem za kierowanie gróźb karalnych wobec jednego z wałbrzyskich funkcjonariuszy. Swój wpis 36-late umieścił w komentarzu do tekstu jednego z portali internetowych. Mieszkaniec Wałbrzycha usłyszał już zarzuty. Grozi mu kara do 2 lat więzienia.

Pod koniec marca na jednym z portali internetowych pod informacją prasową pojawił się komentarz, który zaciekawił śledczych wałbrzyskiej komendy. Okazało się, że padają w nim dane personalne jednego z funkcjonariuszy. We wpisie nieznana osoba kierowała w stosunku do policjanta groźbę pozbawienia życia. Policjant złożył więc zawiadomienie o możliwości popełnienia przez internautę przestępstwa, gdyż istniała obawa, że groźby te zostaną spełnione – informuje wałbrzyska policja.

Mundurowi ustalili i wczoraj zatrzymali autora komentarza. Okazał się nim 36-letni mieszkaniec Wałbrzycha. Podejrzany usłyszał już zarzut kierowania w internecie gróźb karalnych w stosunku do funkcjonariusza. Przyznał się do winy. Grozi mu kara do dwóch lat więzienia.

REKLAMA

W związku z tym zdarzeniem warto po raz kolejny zaznaczyć, że wolność słowa ma swoje granice. Nie ma przyzwolenia na hejt oraz mowę nienawiści. Pamiętajmy, ze w cyberprzestrzeni nikt nie jest anonimowy, każde zachowanie pozostawia swój ślad, a bezkarność osób łamiących prawo jest tylko pozorna, dlatego apelujemy do internautów o stosowanie się do ogólnie przyjętej netykiety oraz bezwzględnego przestrzegania przepisów prawa – przypominają wałbrzyscy funkcjonariusze.

Postaw nam kawę na buycoffee.to

Dodano: 23 kwietnia 2021 13:49
`