Dodano: 31 października 2021 15:35

W Górach Izerskich zerwał się wagonik kolejki linowej. Nie żyje jedna osoba [FOTO, WIDEO]

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Tematy: 


To jest Nasz news

Do informacji, które tu opisujemy pierwsi dotarli reporterzy Dziennika Wałbrzych. Dziękujemy za to, że nas czytacie. Jeśli macie ciekawe informacje, lub byliście świadkami zdarzenia / wypadku – dajcie nam znać! Dziękujemy!

W czeskim Libercu zerwał się wagonik kolejki liniowej wożącej turystów na szczyt góry Ještěd. W wypadku zginął jadący wagonikiem motorniczy. Drugi z wagoników zawisł na linie. Czternaście jadących nim osób ewakuowali strażacy.

Do wypadku doszło w niedzielę o godzinie 13.30. Z nieustalonych przyczyn z liny nośnej zerwał się jeden z wagoników. Roztrzaskał się o ziemię kilkanaście metrów niżej.  Na szczęście nie było w nim nikogo poza motorniczym. Ten poniósł śmierć na miejscu. 14 podróżujących nim  osób zostało ewakuowanych przez strażaków. Jak poinformował rzecznik libereckich służb ratunkowych Michael Gergiev nie odnieśli obrażeń. Pozostają pod opieką psychologów.

To był jeden z ostatnich kursów wyciągu. Kolejka miała być od jutra wyłączona z eksploatacji w związku z planowaną przerwą techniczną. Dwa lata temu przeszła gruntowny remont. Wymieniono między innymi system sterowania, napęd i urządzenia zabezpieczające. Kolejka jest bardzo popularną atrakcją turystyczną. W ubiegłym roku wwiozła na szczyt 221 tysięcy turystów.

Gubernator Kraju Libereckiego Martin Puta wyrażając na TT głęboki żal z powodu wypadku napisał, że oczekuje szybkiego wyjaśnienia przyczyn katastrofy.

fot. źródło: Pogotowie Ratunkowe Kraju Libereckiego

Fot. Czeska Policja TT

fot. źródło: TT Straż Pożarna kraju Libereckiego

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Zobacz także