Dodano: 15 maja 2021 17:09

W Głuszycy gigantyczny konar zmiażdżył samochód

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Tematy: 


W Głuszycy gigantyczny konar odłamany z rosnącego przy drodze drzewa spał na stojący pod nim samochód osobowy. Tył auta został kompletnie zniszczony. Na szczęście w samochodzie w tym czasie nie było pasażerów.

Według relacji strażaków z OSP Głuszyca na tył stojącego pod drzewem samochodu osobowego zwaliła się jedna z trzech odnóg rosnącego tuż obok drzewa. Leżący na samochodzie gigantyczny konar pocięli przed przybyciem straży okoliczni mieszkańcy. Ponieważ istniało realne niebezpieczeństwo tego, że drzewo będzie się dalej łamało, po analizie sytuacji i konsultacji z pracownikiem gminy strażacy podjęli decyzję o ścięciu ponad 20-metrowego, rozrastającego się dodatkowo na dwie odnogi pnia.

Strażacy apelują, żeby szczególnie w czasie silnych wiatrów i ulewnych deszczy nie pozostawiać samochodów pod rozłożystymi drzewami. Dziś Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenie I-go stopnia przed gwałtownymi burzami. Będą im towarzyszyć opady deszczu od 15 mm do 25 mm oraz porywy wiatru do 75 km/h.

REKLAMA

Fot. użyczone / OSP Głuszyca

Fot. użyczone / OSP Głuszyca

Fot. użyczone / OSP Głuszyca

 

 

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Zobacz także