Dodano: 29 kwietnia 2022 14:00

W Głuszycy budują rolkostradę. Będzie też część z hopkami

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Tematy: 


To jest Nasz news

Do informacji, które tu opisujemy pierwsi dotarli reporterzy Dziennika Wałbrzych. Dziękujemy za to, że nas czytacie. Jeśli macie ciekawe informacje, lub byliście świadkami zdarzenia / wypadku – dajcie nam znać! Dziękujemy!

Być może jeszcze w tym roku młodzi ludzie bedą mogli skorzystać z nowo wybudowanej rolkostrady. W Głuszycy pod Wałbrzychem właśnie trwa wyłanianie wykonawcy tej inwestycji. O tym jak będzie wyglądała atrakcja pytaliśmy Romana Głoda, burmistrza miasteczka.

Głuszycka rolkostrada to tak naprawdę niewielki stadion, gdzie po owalnie zaprojektowanej trasie będzie można jeździec na rolkach. Okrąg przecięty będzie dodatkowym torem, na którym stanie kilka tzw hopek. Całość wybudowana zostanie w okolicach miejskiego stadionu tak, żeby skupić wszystkie atrakcje sportowe w jednym miejscu: 

Wiem, że w okolicy nie ma takich miejsc za wiele, więc mam nadzieję, że to będzie taki czynnik, który spowoduje, że inne miasta pójdą za nami, czy wezmą z nas przykład tak, aby tworzyć tę ofertę rekreacyjną. – powiedział naszej reporterce burmistrz Głuszycy, Roman Głód.

REKLAMA

Oczywiście rolkostrada to nie tylko sam tor. Objęty monitoringiem, zasilany fotowoltaika teren będzie oświetlony , stanie wiata, ławki z hubami USB do ładowania telefonów i ładowarka dla rowerów elektrycznych. Jak mówi burmistrz Głód – wszystko, żeby wyciągnąć młodzież sprzed komputerów 

– Wiemy, że są po dwuletniej pandemii i potrzeba z nimi popracować, żeby wrócili do tego co było przed pandemią, czyli do wychodzenia, do spotakań we własnym gronie ale i do sportu, bo przecież sport to zdrowie. 

Budowa rolkostrady pochłonie milion złotych. Na jej realizację Głuszyca otrzymała dotację rządową.

Projekt rolkostrady w Głuszycy. Źródło. UM Głuszyca

Projekt rolkostrady w Głuszycy. Źródło. UM Głuszyca

Dziewczyna na rolkach. Fot. użyczone

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Zobacz także